Birçok Ilde Kar, Yagmur, Soguk Hava, Mersin'de Ise Günes Ve Deniz Keyfi

Ülke genelinde birçok ilde yagmur, kar ve soguk hava etkisini hissettirmeye baslarken, 26 derece sicakligin oldugu İçel’de 3,5 günlük tatili firsat bilenler günes ve denizin tadini çikardi.

Birçok Ilde Kar, Yagmur, Soguk Hava, Mersin'de Ise Günes Ve Deniz Keyfi
Ülke genelinde birçok kentin yüksek kesimleri kar yagisi ile birlikte beyaza bürünürken, çogu sehirde de yagmur ve soguk hava etkisini göstermeye basladi.

Dogu Akdeniz’de 321 kilometre kiyisi bulunan İçel’de ise yazi hissettiren sicakliklar sürüyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami ile hafta sonu tatilinin birlesmesiyle günesi gören birçok kisi, deniz ve kumsalin tadini çikardi. Özellikle İçel’in dünyaya açilan kapisi Kizkalesi Sahili’ne gelen bazi vatandaslar, sicakligi 24 derece olan deniz suyunun keyfini çikardi, bazi vatandaslar da güneslenerek kitaplarini okumaya daldi. Birçok kisi ise tekne turu ve çesitli alternatif etkinlikler yaparak tatilini geçirdi.

"Denizin sicakligi 24 derece"

Ekim ayinin son günlerine ragmen havanin gayet güzel oldugunu belirten Kizkalesi Kültür ve Turizm Dernegi Baskan Yardimcisi Mehmet Sirin Öztop, ”Muazzam bir denizimiz var. İçel, turizm noktasinda çok farkli destinasyonlari bünyesinde barindiran çok güzel bir sehir. Kizkalesi de İçel’in dünyaya açilan turizm kapisi. Deniz sicakligi 24 derece. Ekim ayinin sonuna gelmis bulunmaktayiz. Ülkemizin birçok noktasinda yagmur, hatta kar var ve biz burada denizden yararlaniyoruz. Bu basli basina bir güzellik” dedi.

Öte yandan, Öztop, isletmeciler olarak yaz sezonundan memnun ve mutlu ayrildiklarini kaydetti."Almanya’da hava soguktu, burada yazi yeniden yasadik"

Almanya’da yasayan gurbetçilerden Fevziye Kartal, ”2 haftadir burada yaz havasi var. Almanya’da da hava soguktu, ben Kayseriliyim orada da soguk. Biz burada yazi yeniden yasadik. Havasi, cografyasi çok güzel. Denizi harika, dibi, hatta baliklari da görüyoruz buradan. Özellikle çocuklar için mükemmel bir yer. Gelip, saatlerce burada takiliyoruz. Aslinda hava hiç sogumasin, tatil hiç bitmesin istiyorum ama her güzel sey gibi bunun da bir sonu var” diye konustu."Yazdan çok daha güzel"

Ailece 3,5 günlük tatili degerlendirdiklerini aktaran Yalçin Eroglu, ”Ankara’dan geldik. Yazin da gelmistik, simdi yazdan çok daha güzel, çok daha mutlu olduk, denize de girdik. Ben Erzincanliyim, su an Agri’da kar var. Buraya herhalde hiç kar ugramiyor diye düsünüyorum, mükemmel. Hatta buradan bir yazlik almayi da planliyoruz” ifadelerini kullandi.

Denize girdiklerini ve çok keyifli vakit geçirdiklerini animsatan Özlem Eroglu, “Yazin buradaydik. Bu mevsimde de ilk kez deneyimledik, gerçekten de çok güzelmis. Denize girmek için biraz tereddüt ettik ama girdikten sonra o kadar da soguk olmadigini anladik. Gayet güzel ve keyifliydi, İçel’i de seviyoruz” diyerek düsüncelerini dile getirdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.