Kumluca'da Cumhuriyetin Kurulusunun 98'Inci Yil Dönümü Dolayisiyla Özel Ögrenciler Için Kutlama Etkinligi

ANTALYA – Antalya'nin Kumluca ilçesinde Cumhuriyetin kurulusunun 98'inci yil dönümü dolayisiyla, Uluslararasi Mucizevi Eller Sosyal Kooperatifi (UMESKO) tarafindan özel ögrenciler için kutlama etkinligi gerçeklestirildi.

Finike Sandal Beach'te yapilan etkinlige katilan özel ögrenciler, etkinlik süresince gönüllerince eglendiler.

UMESKO Baskani Sebile Savkar, kooperatif olarak kendilerinin de böyle güzel bir günde özel ögrenciler için etkinlik yaparak, onlarin da kalplerinde Cumhuriyet sevgisini yasamalarini saglamak istediklerini söyledi.

Bu tür etkinliklerle özel ögrencilerin sosyallestiklerini aktaran Savkar, "Çocuklarimizin etkinlikte yasadiklari Cumhuriyet sevgisi gerçekten çok güzeldi. Aileleriyle, ülkemizin bagimsizliginin atildigi günün yil dönümünde bir arada olmak çok anlamli oldu. Aileleri de çok mutlu oldu, çocuklarinin sevinçlerine, heyecanlarina ortak oldular. Etkinligimize destek veren egitim kurumumuza, bize bu ortami saglayan isletme sahiplerine cani gönülden tesekkür ediyorum." dedi.

Yemek ikrami ve pasta kesimiyle sona eren etkinlikte ailelere psikolog Aysegül Akman tarafindan özel egitimle ilgili seminer verildi.

Etkinlige Kumluca Halk Egitim Merkezi Müdür Yardimcisi Hakan Yorganci, MHP Finike ilçe Baskani Recep Sahin, AK Parti Finike Kadin Kollari Baskani Figen Yigit, özel egitim gören ögrenciler ve aileleri katildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.