Kocaali'de 'Harmandan Hayata' Projesiyle Dar Gelirli Ögrencilerin Egitimine Katki

Kocaali ilçesinde hayirseverlerin destegiyle toplanan 40 ton findigin geliri, dar gelirli ögrencilerin egitimi için harcanacak.Kocaali Kaymakamligi, Ilçe Müftülügü, Milli Egitim Müdürlügü, Gençlik Spor Ilçe Müdürlügünce dar gelirli ögrencilerin egitimine katki sunulmasi amaciyla "Harmandan Hayata" projesi hayata geçirildi.

Proje kapsaminda Türkiye Diyanet Vakfi Kocaali Subesince hayirseverlerin destegiyle toplanan 40 ton findik, Fiskobirlik Kocaali Kooperatifine dualarla teslim edildi.

Kocaali Kaymakami Emre Nebioglu, gazetecilere, projeyle Ilçe Milli Egitim Müdürlügü araciligiyla ulastiklari dar gelirli ögrencilerin egitim hayatlarina katki sagladiklarini söyledi.

Bir neslin ihyasi ve gelecegin insasi için gayret ettiklerini vurgulayan Nebioglu, "Hedefimiz, basiretli, kabiliyetli, nereden gelip nereye gittigini bilen, bu manada ruh köklerine bagli kalmakla var olacaginin idrakinde ve suurunda olan bir nesil yetistirmek. Bu vesileyle projedeki tüm paydaslara tesekkür ediyor, bahçesindeki findigi tane tane toplayip hayra vesile olmak için bizlere yardim eden alicenap Kocaali halkina sükranlarimi arz ediyorum." dedi.

Ilçe Müftüsü Adem Gülmek de vatandaslarin yardimiyla gönüllük esasina dayali olarak 40 ton findigin toplandigini söyledi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.