Cumhurbaskanligi Millet Kütüphanesi 24 Saat Hizmet Vermeye Basladi

Cumhurbaskanligi Millet Kütüphanesi, hafta içi ve hafta sonu 24 saat esasina göre kitapseverlere hizmet vermeye basladi.

Kovid-19 salgini nedeniyle 15 Mart- 31 Mayis 2020 arasinda ziyaretçi kabul edilmeyen kütüphane, 1 Haziran 2020 itibariyla 09.00-18.00 saatleri arasinda anlik 1000 kisi kapasiteyle sinirlandirilmisti.

Ülkede Kovid-19 asilanma oraninin artmasi, Milli Egitim Bakanligina bagli okullar ve yüksekögretimde yüz yüze egitimin devam etmesiyle Millet Kütüphanesi'nin çalisma saatleri ve ziyaretçi kapasitesinde de güncellemeye gidildi.

Kütüphane, hafta içi ve hafta sonu 24 saat esasina göre, 1500 kisi kapasitesiyle kitapseverlere, arastirmacilara hizmet edecek.

Kütüphanede, 2. ve 4. kattaki okuma salonlari, Nadir Eserler Kütüphanesi, Arastirma Kütüphanesi, Cihannüma Salonu, Referans Bölümü 24 saat, Gençlik Kütüphanesi, Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Süreli Yayinlar Salonu ise 09.00-18.00 saatleri arasinda açik olacak. Ses ve Görüntü Kütüphanesi ise kapali olacak.

Kovid-19 tedbirleri kapsaminda ziyaretçi kabul edilen Millet Kütüphanesi'nin doluluk orani, anlik olarak "www.mk.gov.tr" internet adresinden takip edilebiliyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.