Yeni nesil Akıncı TİHA ilk testi geçti!

BAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı)'nın ikinci prototipi, ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.

Yeni nesil Akıncı TİHA ilk testi geçti!
Yeni nesil Akıncı TİHA ilk testi geçti!
Türkiye'nin en büyük başarılarından birisi olan yerli ve milli insansız hava araçlarının en yenisi  Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) ilk uçuş testini başarıyla geçti. Bayraktar AKINCI TİHA'nın ikinci prototipi, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı'nda yer alan Bayraktar AKINCI Uçuş ve Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen Sistem Doğrulama ve Tanımlama Testi kapsamında saat 17.28'de havalandı.1 SAAT 2 DAKİKA HAVADA KALDI


Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'ın yönetiminde gerçekleştirilen test uçuşunda Bayraktar AKINCI TİHA, 1 saat 2 dakika havada kaldı. Gökyüzünde gerçekleştirilen testlerin ardından saat 18.30'da piste teker koyan Bayraktar AKINCI TİHA'nın üçüncü uçuş testi de başarıyla tamamlanmış oldu.

SELÇUK BAYRAKTAR RESMİ TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTI

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''AKINCI'nın 2.Prototipinin test uçuşunu tamamladık.. Kelebek gibi uçuyor, Bakalım ne zaman gibi....'' ifadelerinde bulundu.