Kılıçdaroğlu: Kurultayımızda demokrasi vardı

CHP kurultayında birden fazla aday çıktığını hatırlatarak demokratik bir yarışın olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, kurultayda genel başkanlık yarışını kaybeden Muharrem İnce'nin iddialarını akıllara getirdi.

Kılıçdaroğlu: Kurultayımızda demokrasi vardı
Kılıçdaroğlu: Kurultayımızda demokrasi vardı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. 

Partisinde geçtiğimiz günlerde yapılan kurultayları hatırlatan Kılıçdaroğlu, birden fazla aday çıktığını söyleyerek demokratik bir yarışın olduğunu belirtti. 

Memlekette demokrasinin unutulduğunu savunan Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye yüklendi. 

Kılıçdaroğlu'nun demokrasi çıkışı ise kurultayda genel başkanlık yarışına giren Muharrem İnce'nin iddialarını akıllara getirdi. 

CHP'li İnce, partisinden iki genel başkan yardımcısının delegeleri tehdit ettiğini iddia etmişti. Yani iddiaya göre bu iki genel başkan yardımcısı İnce'nin önünü kesiyor.

İnce'nin bu iddialarına kurultal zamanında ise mükerrer imza krizi eklenmişti. İnce için verilen imzalardan 48'inin mükerrer olduğu ortaya çıkmıştı.

CHP Kurultayı'nda 291 delegenin Kılıçdaroğlu'na imza verip oy vermediğini söyleyen Muharrem İnce ise 'Kendi partisinin kurultay delegesinden oy alamayan bir genel başkan milletten nasıl oy alacak?' diye sormuştu.

CHP'li İnce: Delegeler tehdit ediliyor CHP kurultayında mükerrer imza krizi Muharrem İnce'den son dakika 'mükerrer imza' açıklaması Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na oy göndermesi Ve Muharrem İnce harekete geçti