'Terör Örgütleriyle Mücadelemizi Kararlılıkla Sürdüreceğiz'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: 'Yeni dönemde de terör örgütlerinin tamamıyla içeride ve dışarıda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehit ve gazilerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın'

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Yeni dönemde de terör örgütlerinin tamamıyla içeride ve dışarıda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehit ve gazilerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Bakan Selçuk, Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettikten sonra bir salonda şehit yakınları ve gazilerle buluştu. Selçuk, burada yaptığı konuşmada, şehit yakınları ve gazilerin her türlü övgüyü hak ettiklerini söyledi.

Şehitlerin peygamberlerden sonra gelen en yüce makama eriştiğini ifade eden Selçuk, bunun dünyada maddi hiçbir karşılıkla satın alınamayacak kadar ulvi bir makam olduğunu kaydetti. Selçuk, şehit ve gazilerin bu toprakların mayası, ikbal ve istiklalin teminatı olduğunu vurguladı.

Şehit ve gazilere olan vefa duygusunu, vatan topraklarını, canları pahasına sahip çıkarak korumaya çalışacaklarını aktaran Selçuk, onların aynı zamanda birlik ve beraberlik ile kardeşliğin en büyük nişanesi olduğunu belirtti.

Türk bayrağını göklerden indirmeye ve ezanı susturmaya hiçbir kimsenin gücünün yetemeyeceğini ifade eden Selçuk, şunları kaydetti:

"Vatan sağ olsun' diyen analarımız, 'Bir evladım daha olsa onu da şehit verirdim' diyen babalarımız olduğu sürece bu milletin istiklaline kimse göz dikemeyecek. Yeni dönemde de terör örgütlerinin tamamıyla içeride ve dışarıda mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehit ve gazilerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Sevgili şehit aileleri ve gazilerimiz, kapımız her zaman sonsuza kadar sizlere açık. Bakanlık olarak her daim yanınızda oluğumuzu bilmenizi isterim. Yaralarımızı birlikte saracağız. Sevinçlerimizi birlikte paylaşarak çoğaltacağız. Üzüntülerimizi paylaşarak azaltacağız. Huzurlu bir yaşam sürmeniz için elimizden gelen maddi ve manevi tüm gayreti göstereceğiz. Size hizmet etmek büyük bir gurur vesiledir. Her zaman hizmetinizde ve emrinizdeyiz."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI