Karadenizli Sanatçılar, Derya Aydın İçin Bir Araya Geldi

Karadenizli sanatçılar, şarkıcı Ebral Aydın'ın, bir yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından beyin fonksiyonlarını kaybeden eşi Derya Aydın için bir araya geldi.

Aydın'ın, gelecek aylarda yapılması planlanan kök hücre tedavisinin masraflarına destek olmak amacıyla Harbiye Açık Hava Tiyatrosu Sahnesinde gerçekleşen konserde, Cengiz Kurtoğlu, Selçuk Balcı, Resul Dindar, Niyazi Koyuncu, Anadolu Ateşi Dans Grubu, Apolas Lermi, Salih Yılmaz, İmera ve çok sanatçı yer aldı.

Gecede sahne alan sanatçı Cengiz Kurtoğlu, böyle bir etkinlikle olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Kurtoğlu, "Gerçekten çok önemli bir gece. Bu akşam hem Karadeniz kültürünü yansıtacağız hem de Derya kardeşimizin tedavi masraflarına destek olacağız." dedi.

Sanatçı Selçuk Balcı, "Karadenizli sanatçılar olarak aynı amaç için birleştik. Derya'nın bir an önce ayağa kalkmasını istiyoruz. Herkes seferber oldu. Kök hücre nakli tedavisi söz konusu. Derya'ya müzikle destek olmak istedik." ifadelerini kullandı.

- "Elimizden gelen şarkı söylemek"

Şarkılarını Derya için söyleyen sanatçılardan Niyazi Koyuncu da "Gönül isterdi ki bütün hasta vatandaşlarımıza yardım gecesi düzenleyelim. Elimizden gelen şarkı söylemek, umarım faydası olur. " diye konuştu.

Konsere beklenenden daha çok müzikseverin katıldığını söyleyen Derya Aydın'ın eşi Ebrar Aydın da "Bu kadar güzel müzik yapan insanları bir araya toplamak çok mümkün değil. Bu akşam Derya için herkes tek yürek oldu." dedi.

Derya Aydın, Gebze Adliyesinde devlet memurluğu görevini sürdürürken, kaymakamlık sınavına girmek üzere Ankara'ya gidişi sırasında trafik kazası geçirmiş ve beyin fonksiyonlarını kaybetmişti.

Aydın'ın tedavisi halen rehabilitasyon merkezinde devam ediyor. Konserden elde edilen gelir, Derya Aydın'ın kök hücre tedavisinde kullanılacak.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.