Bu Yıl İlk Kez Düzenlenen İznik Triatlonu'na 167 Triatlet Katıldı

Türkiye'nin dördüncü büyük gölü İznik'de Türkiye Triatlon Federasyonu 2013 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl ilk kez düzenlenen triatlon yarışlarına 167 triatlet katıldı.

Bu Yıl İlk Kez Düzenlenen İznik Triatlonu'na 167 Triatlet Katıldı
Lodosla birlikte dev dalgaların oluştuğu İznik Gölü’nde demir adamlar, dev dalgalarla mücadele ederek yarışı tamamladılar. Genç bayanlarda Altay Spor Kulubü’nden İpek Öztosun, genç erkeklerde de Alanya Doğaspor'dan Emirhan Altıntaş birinci oldu. Yarışmaya 4 yabancı sporcu da katıldı.

Türkiye Triatlon Federasyonu, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi'nin katkıları ile düzenlenen triatlon yarışlarında yıldız erkeklerde 28, yıldız bayanlarda 6, genç bayanlarda 5, genç erkeklerde 26 ve yaş gruplarında da 68 erkek ve bayan sporcunun katıldığı yarışlara İznikliler ve İznik'de tatil yapan yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi.

Sabah saat 09.30'da yıldız erkekler ve bayanlar startını İznik Kaymakamı Nurettin Kekillioğlu, Yenişehir Kaymakamı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, İznik ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dede birlikte verdi. Yarı split mesafe olan 375 metre yüzme, 10 kilometre bisiklet ve 2,5 kilometre koşu yaparak yarışı tamamlayan yıldız erkeklerde ilk üç dereceyi, Mücahit Onay, Berhan Öncü ve Oğuzhan Çakır aldı. Yıldız bayanlarda ise, İlayda Kara, Damla Alkım Ölmez ve Elif Polat ilk üç sıradaki isimler oldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.