Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor...

Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar!
Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası ömnemli açıklamalarda bulunuyor...

Çelik'in açıklamalarında satır başları;

'Üzücü bir haber Azerbaycan'dan geldi, orada da şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanımız engelli kardeşlerimizle bir araya geldiler. Buradaki mesajlar Türkiye'deki devrimi göstermektedir. Yine engelli kardeşlerimize dönük olarak altı çizili şekilde pozitif ayrımcılık yürürlüğe konulmuştur. Dünyada ilk defa engelliler için merkezi bir sınav yürürlüğe konulmuştur. Engelli vatandaşlarımızın mücadele hikayeleri bütün Türkiye'nin hikayesidir.

3 ARALIK'TA ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

3 Aralık'ta engelli öğretmen ataması yapılacak. Bütün bu yaklaşımları bir yardım değil, hak olarak görüyoruz.

Değerli arkadaşlarım bugün Adalet Bakanımız açıkladı. Yeni mahkemeler yürürlüğe girecek.

ATATÜRK'ÜN HİÇ YAYINLANMAMIŞ RÖPORTAJI

Değerli arkadaşlar belki çok kısa oldu ama tarihimiz açısından çok önemli bir şeye değinmek istiyorum. İngiliz arşivlerinde Atatürk'ün bugüne kadar bilinmeyen İngiliz gazetesinde verdiği bir röportajı ortaya çıktı. Kapitülasyonlara hiçbir alanda izin verilmeyeceğini söylüyor.

Büyükelçilere mektup yazanların Atatürk'ün bu tavrından öğrenecekleri çok şey var.

BÜLENT ARINÇ'IN AÇIKLAMALARINA NET YANIT

Cumhur İttifakı'nın adayı tabiki Sayın Cumhurbaşkanımızdır. AK Parti'den de bir açıklama yapıldığı doğru değildir. Hemen hemen bütün il kongrelerimizde teşkilatlarımızla bir araya geldiğimiz her yerde bunu zaten güçlü bir şekilde açıklıyor. Tabanımızın, vatandaşlarımızın görüşü budur. Hiçbir gölgeli alan yoktur. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı'nın adayıdır. Defalarca açıklandı. Bu apaçık bir gerçek.

KILIÇDAROĞLU'NUN MGK AÇIKLAMASI

MGK ekonomiyi ulusal güvenlik olarak ele alabilir.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Bakanlığın çalışması devam ediyor. Hakkaniyetli bir asgari ücretin çıkması için enstrümanların değerlendirilmesi gerekiyor. MYK'da bu değerlendirildi. Hakkaniyetli, makul, sorun çözücü bir çerçeve önemli. Vatandaşlarımızla oturuyoruz görüşüyoruz. Pek çok krizi doğru siyasetler ile aşma deneyimine sahip bir kadroyuz. Kapsamlı bir değerlendirilme yapılmıştır.'