Doç. Dr. Eryaman, WERA Başkan Yardımcılığına Seçildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Eryaman, Dünya Eğitim Araştırmaları Birliğinin (WERA) başkan yardımcılığına seçildi.

Eryaman, yaptığı yazılı açıklamada, WERA'nın 58 ülkede 200 bin akademisyen tarafından 22 ulusal ve uluslararası örgütle temsil edildiğini bildirdi.

Yeni görevinin, ÇOMÜ öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrencilerinin uluslararası projeler ve eğitim politikası üreten komisyonlarda daha fazla görev almasına katkı sağlayacağını belirten Eryaman, şunları kaydetti:

'Amerikan Araştırmaları Birliğince 13 Nisan’da düzenlenecek olan ve 83 ülkeden 14 bin akademisyenin katılacağı kongre ve konsey toplantısıyla göreve başlayacağım. Başkan yardımcılığım sırasında Dünya Milli Eğitim Bakanları Zirvesi'ni koordine etmeyi planlıyorum. Ayrıca ülkemizde 2019 ya da 2020 yılında 10 bin akademisyenin katılacağı Dünya Eğitim Araştırmaları Kongresini düzenleyeceğim. Bu organizasyonu, altyapı uygun olursa Çanakkale’de gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bu kongre, Avrupa eğitim tarihinin en büyük kongresi olacak.'

Kaynak: AA