USD (Alış - Satış) : 5,46 - 5,47 EURO (Alış - Satış) : 6,16 - 6,17

Başarı tespit sınavları yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2008 yılında son verdiği başarı sınavlarıyla ilgili kararını değiştirdi.

Eğitim / 28 Şubat 2010 Pazar 14:53
Başarı tespit sınavları yapılacak

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Ç ; ubukç ; u imzasıyla ' ' Başarı Tespit Sınavı ' ' konulu genelge yayımlandı .

Genelgede , yenilenen ilkö ; ğretim programlarının temel felsefesi anlatılarak , bu bağlamda uygun yö ; ntem ve teknikler kullanılarak , ö ; ğrencilerin ö ; ğrenme yaşantılarında aktif rol ü ; stlenmelerinin esas alındığı vurgulandı .

Ayrıca , ö ; ğrencilerin kazanımlara ulaşma seviyelerini doğru şekilde ö ; lç ; ecek nitelik ve sü ; rece dayalı değerlendirme uygulamalarının gerekliliğinin de ö ; ğretim programlarında belirtildiği kaydedilen genelgede , ö ; lç ; me ve değerlendirmedeki yeni uygulamalara bağlı olarak ortaö ; ğretime geç ; iş sisteminin yeniden yapılandırıldığı , buna gö ; re her yıl merkezi olarak Seviye Belirleme Sınavları uygulamaya konulduğu anlatıldı .

Valiliklerce eğitim-ö ; ğretimde başarının yü ; kseltilebilmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınabilmesi iç ; in , ö ; ğretim programlarının etkili şekilde uygulanıp uygulanmadığının , birlikteliğin sağlanıp sağlanmadığının bilinmesine ihtiyaç ; duyulduğu ve il bazında ö ; ğretim programlarındaki kazanımların gerç ; ek dü ; zeylerinin ö ; lç ; ü ; lmesine yö ; nelik soru hazırlama kü ; ltü ; rü ; nü ; n oluştuğu belirtilerek , deneme sınavlarının yapılması talep edildi .

Bu nedenle 6 , 7 ve 8 . sınıflara yö ; nelik olarak 2009-2010 ve 2010-2011 eğitim-ö ; ğretim yıllarında her dö ; nem birer defa olmak ü ; zere toplam 3 deneme sınavının yapılmasının uygun olacağı değerlendirildi .

Ö ; ğrencilerin sınava katılmasının zorunlu olmayacağı vurgulanan genelgede , maddi durumu yeterli olmayan ö ; ğrencilerin sınava katılmaları iç ; in gerekli tedbirlerin alınması talimatı verildi . Genelgede , sınavların il genelinde uygulanacağı , nü ; fusu 100 bini aşan ilç ; e merkezlerinde de bağımsız deneme sınavları yapılabileceği belirtildi .

Milli Eğitim BakanıNitelikYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı