USD (Alış - Satış) : 5,33 - 5,34 EURO (Alış - Satış) : 6,09 - 6,10

'Uzuneşek' Türkiye'den Önce Ab'ye Girdi

Samsun'da 'Sokak Çocuk Oyunları' projesi kapsamında Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerinden gelen gençlere, ülkelerinde oynamaları için 'uzuneşek' öğretildi.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 15:48
'Uzuneşek' Türkiye'den Önce Ab'ye Girdi

  Tü ; rkiye Eğitim Gö ; nü ; llü ; leri Vakfı Samsun İl Temsilciliği ' nde genç ; lerin AB Genç ; lik Projeleri kapsamında hazırladığı ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen , AB ü ; lkelerindeki ç ; ocuk oyunlarının yaşatılması , karşılıklı ü ; lkelere tanıtılmasını amaç ; layan proje uygulamaya girdi . 22 Şubat ' ta Samsun ' a gelen Ç ; ek Cumhuriyeti , Macaristan ve Estonya ile Tü ; rkiye ' den 30 genç ; , 1 hafta gezi ve ç ; ocuk oyunları incelemelerini tamamladı . Programın son gü ; nü ; nde AB Birliği ü ; lkelerinde oynanan oyunlar ile Tü ; rkiye ' de oynanan oyunları karşılıklı olarak genç ; ler birbirlerine ö ; ğretti . Tü ; rkiye Eğitim Gö ; nü ; llü ; leri Vakfı Samsun İl Temsilciliği ' nde gerç ; ekleştirilen oyun tanıtım bö ; lü ; mü ; nde Tü ; rklere ö ; zgü ; uzuneşek oyunu AB ' li genç ; lere uygulamalı olarak gö ; sterildi . İlk ö ; nce proje koordinatö ; rleri oyun hakkında bilgi verdi . Tü ; rk oyuncular AB ' li genç ; lerin sırtına şaşkın bakışlar arasında sırayla atladılar . Yabancı genç ; ler ne olduğu anlamaya ç ; alışırken , uygulamalı eğitimde kendileri de sırayla atlamaya başlayarak oyunu ö ; ğrenmeye ç ; alıştı . Oyunu ö ; ğrenen ve ç ; ok beğenen genç ; ler arasında en şişman olan AB ' li genç ; yastık olurken , karma gruplar halinde uzuneşek oyununa geç ; ildi . Bayan yabancı genç ; ler bolca fotoğraf ç ; ekti .

Daha sonra ç ; uval yarışı , bilyeli ile kayma , kö ; rebe , mendin kapmaca , halat ç ; ekme gibi oyunlar ortak olarak oynandı . Proje koordinatö ; rü ; Yener Ö ; zyamaç ; , Tü ; rkiye ' ye 14 AB ü ; lkesinden genç ; geldiğini ve kendilerine Tü ; rk sokak oyunlarını ö ; ğrettiklerini , kendilerinin de onların oyunlarını ö ; ğrenmeye ç ; alıştıklarını sö ; yledi . Verimli bir ç ; alışmanın tamamlandığını belirten Ö ; zyamaç ; , genç ; lerin Tü ; rk oyunları ilginç ; bulduklarını , kendi ü ; lkelerindeki genç ; lerin oymalarına katkı sağlayacaklarını kaydetti . Tü ; rk grup lideri
Hü ; seyin Mertal , ö ; zellikle genç ; lerin uzuneşek oyununu ilk defa gö ; rdü ; klerini , ç ; ok ilginç ; bulduklarını ve sevdiklerini belirtti . Estonya ' dan gelen Margıt Oral , uzuneşeği tehlikeli ve bir o kadar da gü ; zel bir oyun olarak gö ; rdü ; klerini , Tü ; rkiye ' ye geldikleri iç ; in ç ; ok mutlu olduklarını ifade etti . Ç ; ek Cumhuriyeti ' nden gelen Michael Sutudendike , Tü ; rkiye ' de ö ; ğrendikleri oyunları kendi ü ; lkelerindeki genç ; lere ö ; ğreteceklerini , ö ; zellikle uzuneşeğin zevkli bir oyun olduğunu vurguladı .

EstonyaMacaristanYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı