USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

Bursa 8. Kitap Fuarı Törenle Kapılarını Açtı

Bursa 8. kitap fuarı törenle kapılarını açtı. 216 yayınevinin iştirak ettiği fuara girebilmek için kitap kurtları yağmura aldırış etmeden uzun kuyruklar oluşturdu.

Yaşam / 27 Şubat 2010 Cumartesi 15:20
Bursa 8. Kitap Fuarı Törenle Kapılarını Açtı

  216 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda sö ; yleşi , panel , şiir matineleri ve ç ; ocuk programları gibi 81 ayrı faaliyet gerç ; ekleştirilecek . Fuar boyunca İnci Aral , Sunay Akın , Ü ; stü ; n Dö ; kmen , Adnan Binyazar , Ataol Behramoğlu , Ahmet Telli , Erdal Atabek , Sennur Sezer , Adnan Ö ; zyalç ; ıner , Ö ; zcan Karabulut , Cemil Kavukç ; u , Canan Tan , Mine Soysal , Erkan Karakaş ve Şü ; kran Soner gibi pek ç ; ok yazar okurlarıyla buluşacak .

TÜ ; YAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ' nde dü ; zenlenen aç ; ılış tö ; reninde konuşan Tü ; rkiye Yayıncılar Birliği Yö ; netim Kurulu ü ; yesi Kenan Kocatü ; rk , Tü ; rkiye ' deki okuma oranının giderek arttığını ifade ederek , ' Son 10 yılda Tü ; rkiye ' de ç ; ok olumlu gelişmeler oldu . 2008 yılında Kü ; ltü ; r Bakanlığı ' nın kitaplar iç ; in aldığı bandrol sayısı 155 milyon adet . Milli Eğitim Bakanlığı ' nın ise okullara ü ; cretsiz olarak dağıttığı kitaplara 185 milyon bandrol yapıştırdı . Bizde 96 sayfanın altındaki ç ; ocuk kitaplarına
bandrol yapıştırma mecburiyeti yok . Bunların da 50 milyon civarında olduğunu dü ; şü ; nü ; rsek , Tü ; rkiye ' de toplam 450 milyon kitap okunuyor . Batıdaki okuma oranları bizden yü ; ksek . Gelişmiş ü ; lkelerde kişi başına 15-25 kitap dü ; şü ; yor . Ama onlar basılan İncil ' leri de sayıyor . Biz ise dini kitaplarımızı bu kategoriye katmıyoruz . Tü ; rkiye ' de kitap okunmuyor gibi bir intiba yanlış . Kitap okuyoruz . Bu fuara olan alaka da zaten bunu gö ; steriyor ' dedi .
TÜ ; YAP Kü ; ltü ; r Fuarları Genel Koordinatö ; rü ; Deniz Kavukç ; uoğlu ise , kitabın ekonomik krizden etkilenmediğini ifade ederek , ' Her yıl kitap fuarımız daha da bü ; yü ; yor . Bu yıl 216 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun iştirakiyle dü ; zenlenen 8 . Kitap Fuarı ' nda 81 kü ; ltü ; rel faaliyet gerç ; ekleştirilecek . Genç ; lere kitap okuma alışkanlığı kazandırıyoruz ' diye konuştu .

Fuarın kurdelesini Bursa Vali Yardımcısı Adnan Kayık , İl Milli Eğitim Mü ; dü ; rü ; Atilla Gü ; lsar , TÜ ; YAP Kitap Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan , Tü ; rkiye Yayıncılar Birliği Yö ; netim Kurulu Ü ; yesi Kenan Kocatü ; rk , TÜ ; YAP Kü ; ltü ; r Fuarları Genel Koordinatö ; rü ; Deniz Kavukç ; uoğlu , Genel Mü ; dü ; r İlhan Ersö ; zlü ; birlikte kesti . Ardından davetliler fuarı gezdi . Mili Eğitim Mü ; dü ; rü ; Atilla Gü ; lsar , kendi kitaplarını imzaladı . Fuara CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Onur Ö ; ymen de katıldı .
Fotoğraf sergileriyle renklenen fuar , ilerleyen gü ; nlerde yurtiç ; i ve yurtdışı eğitim ve sağlık hizmetleri fuarlarıyla birleşip , 7 Mart ' a kadar ziyaretç ; ilerini ağırlayacak .

Ahmet TelliİncilAdnan KayıkCanan TanMilletvekiliFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı