USD (Alış - Satış) : 4,72 - 4,73 EURO (Alış - Satış) : 5,52 - 5,53

Fuat Saka ajan mı ?

Ergenekon davasının 3. iddianamesinin ek klasörleri arasında yer alan bir raporda, Fuat Saka’nın Yunan istihbaratı tarafından 'Laz Milleti' yaratmak için kullanıldığı, Volkan Konak’ın da dava arkadaşı olduğu öne sürüldü

Güncel / 24 Ağustos 2009 Pazartesi 10:19
Fuat Saka ajan mı ?

 

Tü ; rk Metal İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Ö ; zbek ' in ev ve işyerinde yapılan aramalar sonucunda el konulan belgeler arasında TRT yö ; netimi ve ç ; alışanları hakkında 2001 yılında hazırlanmış bir rapor da yer aldı .

23 sayfalık &ldquo ; TRT Raporu 2001-TRT ' de Gayri Milli Bö ; lü ; cü ; Yapılanma ve Faaliyetleri&rdquo ; başlıklı raporda dö ; nemin TRT Genel Mü ; dü ; rü ; Yü ; cel Yener ve ü ; st yö ; netim hakkında iddialar yer alıyor .

Kim tarafından hazırlandığı belli olmayan raporda ilginç ; bir iddia da ortaya atılıyor . Raporda mü ; zisyen Fuat Saka ' nın Yunan istihbaratı tarafından Karadeniz ' de bir &ldquo ; Laz milleti&rdquo ; oluşturması faaliyetlerinde kullanıldığı iddiası yer alıyor .

Raporda şarkıcı Volkan Konak ' ın da Saka ' nın en yakınındaki &ldquo ; dava arkadaşı&rdquo ; olduğu ö ; ne sü ; rü ; lü ; yor .
Rapordaki iddialar şö ; yle : &ldquo ; Bu dö ; nemde , ü ; lkemiz ü ; zerinde emeli olan dış gü ; ç ; ler Karadenizliler iç ; in Yunan istihbaratının ö ; ncü ; lü ; ğü ; nde , 1980 askeri mü ; dahalesi sonucu Tü ; rkiye ' den kaç ; arak Almanya ' ya yerleşen Fuat Saka ' yı kullanmaya başlamışlardır .

' TRT de destek oluyor '

Aftan yararlanarak yurda dö ; nen Fuat Saka , Rumca tü ; rkü ; ler iç ; eren kaset ç ; alışmalarına başlamış ve hâ ; lâ ; yeni versiyonlarıyla yıkıcı faaliyetlerine devam etmektedirler ve bu sanatç ; ıları TRT , en izlenir programlarında ç ; ıkarmakta ve bir ' Laz milleti ' yaratma ç ; abalarına destek olmaktadır .
Volkan Konak , Fuat Saka ' nın en yakınındaki dava arkadaşıdır . Fuat Saka ' nın Almanya ' da ç ; ok gelişmiş bir stü ; dyosu bulunmaktadır . Bu stü ; dyo ' Laz milleti ' yaratma faaliyetleri iç ; in yıllardan beri kullanılmaktadır .
Fuat Saka ' yı destekleyen ekonomik gü ; ç ; , Bü ; lent Baş ve Volkan Konak ' a İstanbul ' da ç ; ok gelişmiş film ve mü ; zik stü ; dyosu kurmuştur . &rdquo ;

' Tü ; rkü ; sö ; ylemekle devlet kurulsaydı '

Fuat Saka , Yunan istihbaratı tarafından Karadeniz ' de &ldquo ; Laz milleti&rdquo ; oluşturmak iç ; in kullanıldığı iddiasına hem gü ; ldü ; , hem de oldukç ; a şaşırdı : &ldquo ; Millet mi kuruyormuşuz? Bunu ilk kez duyuyorum . Allah Allah . . . Tö ; vbe tö ; vbe . . . Mustafa Ö ; zbek , Ergenekon davasından tutuklu zaten değil mi? Gü ; lü ; yoruz ama bir taraftan da ç ; amur atılıyor . Bunu ispat etsin o zaman . . . Edemeyeceğine gö ; re mahkemeye vereceğim . Lazca tü ; rkü ; sö ; ylemek devlet kurmakla eşleştiriliyorsa , o zaman İngilizce sö ; yleyen herkes de , İngiliz devleti kurmaya ç ; alışıyor demektir . Kimsenin devlet kurmaya gü ; cü ; yok , ayrıca isteği de yok . Zaten onu yapmaya ç ; alışanları ö ; nce biz engelleriz . '

Metal İşAlmanyaVolkan KonakFuat SakaİngilizceFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı