USD (Alış - Satış) : 6,12 - 6,14 EURO (Alış - Satış) : 7,21 - 7,22

Bahçeli : 'Erdoğan çukurda siyaset yapıyor'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyesiz beyanlarda bulunmakla suçladı.

Güncel / 22 Ağustos 2009 Cumartesi 13:55
Bahçeli : 'Erdoğan çukurda siyaset yapıyor'

 

Bahç ; eli , yaptığı yazılı aç ; ıklamasında ayrıca Cumhurbaşkanlığı ' na da cevap verdi .

' ' Başbakan Erdoğan ' ın Milliyetç ; i Hareket ' i hedef alan seviyesiz beyanları ve ahlak dışı saldırıları , hezeyan bataklığında ç ; ırpınan bir ruh halinin yansımalarıdır ' ' diyen Bahç ; eli , Başbakan Erdoğan ' a ' ' Namus ve şeref gibi ulvi kavramlar yakışmayan ağızlarda değerini kaybeder . ' ' diye karşılık verdi . Başbakan ' ın ç ; ukurda siyaset yaptığını sö ; yleyen Bahç ; eli , ' ' Haddini aşarak altından kalkamayacağı sö ; zler sö ; yleyen ve ç ; ukurda siyaset yapan Başbakan Erdoğan ' a bu gerç ; eği hatırlatırız ' ' dedi .

Bahç ; eli aç ; ıklamasında Başbakan ' a şö ; yle yü ; klendi : ' ' İmralı canisi ile kuryeler aracılığıyla gö ; rü ; şme ve pazarlık sü ; recini başlatmaya ç ; alışan Başbakan , Milliyetç ; i Hareket Partisi ' ne yalan ve iftiralarla saldırarak bunun tarihi vebalinden kurtulamayacağını ve vicdanını temizleyemeyeceğini ç ; ok iyi bilmelidir . 2002 yılında MHP ' nin tek başına karşı ç ; ıkmasına rağmen idam cezasının hangi siyasi partilerin ittifakıyla kaldırıldığı Meclis tutanaklarında kayıtlıdır . AKP Genel Başkanı olarak kendisinin de terö ; ristbaşını kurtarmak iç ; in idam cezasının kaldırılması seferberliğine ö ; ncü ; lü ; k ettiği de hafızalarda tazeliğini korumaktadır . Başbakan ' a tavsiyemiz bugü ; n partisine mensup milletvekillerinin Meclis ' te hangi yö ; nde oy kullandığını ve kendisinin bu konuda neler sö ; ylediğini hatırlamak iç ; in tutanaklara ve gazete arşivlerine bakmasıdır . Milli Gü ; venlik Kurulu ' nun son toplantısında yapılan aç ; ıklama hakkındaki gö ; rü ; şlerimiz bü ; tü ; n aç ; ıklığıyla aziz milletimizle paylaşılmıştır . MHP bu gö ; rü ; şlerin bü ; tü ; nü ; yle arkasında durmaktadır ' '

Bahç ; eli , ayrıca Cumhurbaşkanlığı ' ndan dü ; n yapılan ' yakışıksız ' aç ; ıklamasına da cevap verdi : ' ' Bu konuda Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan aç ; ıklama hakkında sö ; yleyeceğimiz şudur : Terö ; r ö ; rgü ; tü ; nü ; n ve etnik bö ; lü ; cü ; lü ; ğü ; n taleplerini karşılayacak bir sü ; rece girilmesini Tü ; rkiye Cumhuriyeti devletine yakıştıranların , anayasal gö ; rev ve sorumlulukları hakkındaki beyanlarımızı yakışıksız bulmalarının aslında fazla yadırganacak bir yö ; nü ; bulunmamaktadır . Tü ; rkiye hayati bir kavşak noktasına gelmiştir . Hü ; kü ; metin terö ; rle mü ; cadele iradesi ve siyasetinde ç ; ok vahim bir sapma ve kayma yaşandığı , bö ; lü ; cü ; emellerin şekillendirdiği bir teslimiyet sü ; recinin başlatılmasının amaç ; landığı gö ; rü ; lmektedir . Herkes ve her kurum şimdi tarih ve millet ö ; nü ; nde sorumluluklarıyla baş başadır . Milliyetç ; i Hareket Partisi , Tü ; rkiye Cumhuriyeti devletinin ü ; lkesi ve milletiyle bö ; lü ; nmez bü ; tü ; nlü ; ğü ; ne sö ; zde değil ö ; zde sahip ç ; ıkmaya ve Tü ; rkiye ' nin milli birliğini ve kardeşliğini bedeli ne olursa olsun sonuna kadar korumaya azimli ve kararlıdır . Nihai hü ; kmü ; elbette tarih ve bü ; yü ; k Tü ; rk milleti verecektir ' '

BaşbakanTeslimiyetİmralı AdasıMhpHezeyanYAZARLARTAMAMI

SORUNLARLA BAŞA ÇIKMAK

Süleyman Beledioğlu

KUDÜS VE VATAN

Türker Akıncı
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı