USD (Alış - Satış) : 3,94 - 3,94 EURO (Alış - Satış) : 4,83 - 4,84

Bahçeli : 'Erdoğan çukurda siyaset yapıyor'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyesiz beyanlarda bulunmakla suçladı.

Güncel / 22 Ağustos 2009 Cumartesi 13:55
Bahçeli : 'Erdoğan çukurda siyaset yapıyor'

 

Bahç ; eli , yaptığı yazılı aç ; ıklamasında ayrıca Cumhurbaşkanlığı ' na da cevap verdi .

' ' Başbakan Erdoğan ' ın Milliyetç ; i Hareket ' i hedef alan seviyesiz beyanları ve ahlak dışı saldırıları , hezeyan bataklığında ç ; ırpınan bir ruh halinin yansımalarıdır ' ' diyen Bahç ; eli , Başbakan Erdoğan ' a ' ' Namus ve şeref gibi ulvi kavramlar yakışmayan ağızlarda değerini kaybeder . ' ' diye karşılık verdi . Başbakan ' ın ç ; ukurda siyaset yaptığını sö ; yleyen Bahç ; eli , ' ' Haddini aşarak altından kalkamayacağı sö ; zler sö ; yleyen ve ç ; ukurda siyaset yapan Başbakan Erdoğan ' a bu gerç ; eği hatırlatırız ' ' dedi .

Bahç ; eli aç ; ıklamasında Başbakan ' a şö ; yle yü ; klendi : ' ' İmralı canisi ile kuryeler aracılığıyla gö ; rü ; şme ve pazarlık sü ; recini başlatmaya ç ; alışan Başbakan , Milliyetç ; i Hareket Partisi ' ne yalan ve iftiralarla saldırarak bunun tarihi vebalinden kurtulamayacağını ve vicdanını temizleyemeyeceğini ç ; ok iyi bilmelidir . 2002 yılında MHP ' nin tek başına karşı ç ; ıkmasına rağmen idam cezasının hangi siyasi partilerin ittifakıyla kaldırıldığı Meclis tutanaklarında kayıtlıdır . AKP Genel Başkanı olarak kendisinin de terö ; ristbaşını kurtarmak iç ; in idam cezasının kaldırılması seferberliğine ö ; ncü ; lü ; k ettiği de hafızalarda tazeliğini korumaktadır . Başbakan ' a tavsiyemiz bugü ; n partisine mensup milletvekillerinin Meclis ' te hangi yö ; nde oy kullandığını ve kendisinin bu konuda neler sö ; ylediğini hatırlamak iç ; in tutanaklara ve gazete arşivlerine bakmasıdır . Milli Gü ; venlik Kurulu ' nun son toplantısında yapılan aç ; ıklama hakkındaki gö ; rü ; şlerimiz bü ; tü ; n aç ; ıklığıyla aziz milletimizle paylaşılmıştır . MHP bu gö ; rü ; şlerin bü ; tü ; nü ; yle arkasında durmaktadır ' '

Bahç ; eli , ayrıca Cumhurbaşkanlığı ' ndan dü ; n yapılan ' yakışıksız ' aç ; ıklamasına da cevap verdi : ' ' Bu konuda Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan aç ; ıklama hakkında sö ; yleyeceğimiz şudur : Terö ; r ö ; rgü ; tü ; nü ; n ve etnik bö ; lü ; cü ; lü ; ğü ; n taleplerini karşılayacak bir sü ; rece girilmesini Tü ; rkiye Cumhuriyeti devletine yakıştıranların , anayasal gö ; rev ve sorumlulukları hakkındaki beyanlarımızı yakışıksız bulmalarının aslında fazla yadırganacak bir yö ; nü ; bulunmamaktadır . Tü ; rkiye hayati bir kavşak noktasına gelmiştir . Hü ; kü ; metin terö ; rle mü ; cadele iradesi ve siyasetinde ç ; ok vahim bir sapma ve kayma yaşandığı , bö ; lü ; cü ; emellerin şekillendirdiği bir teslimiyet sü ; recinin başlatılmasının amaç ; landığı gö ; rü ; lmektedir . Herkes ve her kurum şimdi tarih ve millet ö ; nü ; nde sorumluluklarıyla baş başadır . Milliyetç ; i Hareket Partisi , Tü ; rkiye Cumhuriyeti devletinin ü ; lkesi ve milletiyle bö ; lü ; nmez bü ; tü ; nlü ; ğü ; ne sö ; zde değil ö ; zde sahip ç ; ıkmaya ve Tü ; rkiye ' nin milli birliğini ve kardeşliğini bedeli ne olursa olsun sonuna kadar korumaya azimli ve kararlıdır . Nihai hü ; kmü ; elbette tarih ve bü ; yü ; k Tü ; rk milleti verecektir ' '

BaşbakanTeslimiyetİmralı AdasıMhpHezeyanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı