USD (Alış - Satış) : 3,94 - 3,94 EURO (Alış - Satış) : 4,83 - 4,84

Ferhat Tunç, İçişleri Bakanı Atalay'a mektup yazdı

Sanatçı Ferhat Tunç, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde konserinin yasaklanması nedeniyle İçişleri Bakanı Beşir Atalay'a mektup yazdı.

Güncel / 21 Ağustos 2009 Cuma 16:49
Ferhat Tunç, İçişleri Bakanı Atalay'a mektup yazdı

 

18 Ağustos tarihinde Manisa-Turgutlu ' da gerç ; ekleştirmek istediği konseri yasaklanan sanatç ; ı , mektubunda , ' Bir sanatç ; ı olarak bö ; ylesine ilkel bir uygulamayı hak etmiyorum ' diyerek tepkisini gö ; sterdi . ' Demokratik Aç ; ılım ' olarak devam eden ç ; alışmaları da dikkatle izlediğini belirten Ferhat Tunç ; , ' Bu girişimin Kü ; rt sorunu ekseninde yaşadığımız kanlı ve karanlık bir sü ; recin sona erdirilmesine vesile olmasını iç ; tenlikle diliyorum ' dedi .

Kendisini Kü ; rt kö ; kenli Tü ; rkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir sanatç ; ı olarak tanımlayan Tunç ; , şu ifadelere yer verdi : ' Hü ; kü ; met olarak Kü ; rt sorununun ç ; ö ; zü ; mü ; ve Tü ; rkiye ' nin demokratikleşmesi yö ; nü ; nde ç ; alışmalar yaptığınız ve bu doğrultuda bazı aydın ve sanatç ; ılarla gö ; rü ; ştü ; ğü ; nü ; z bu sü ; reç ; te yaşadığım bir anlamsız yasak olayını sizi ve hü ; kü ; metinizi , biraz da bu sü ; reç ; le bağlantılı olduğu iç ; in ilgilendirdiğini dü ; şü ; nerek paylaşmak istedim '

18 Ağustos tarihinde Manisa-Turgutlu ilç ; esinde gerç ; ekleştirmek istediği konserin kaymakamlık tarafından sudan gerekç ; elerle izin verilmediğini ileri sü ; ren Tunç ; mektubunda şö ; yle dedi : ' Turgutlu Kaymakamlığı , belediye ve emniyet yetkililerinin , konseri dü ; zenleyen kişilere yö ; nelik ' Ferhat Tunç ; ' u neden getiriyorsunuz , başka sanatç ; ı mı yok ' tarzında ifadelerini bu ü ; lkenin bir sanatç ; ısı olarak yadırgadığımı ve bu zihniyetin başlattığınız bu olumlu demokratik sü ; reç ; le bağdaşmadığını belirtmek durumundayım .

Turgutlu kaymakamlığı ' yasadışı terö ; r ö ; rgü ; tleri gelebilir ' dü ; şü ; ncesiyle Turgutlu anfi tiyatroda gerç ; ekleştirmek istediğim konsere izin vermemiştir . Bu gerekç ; elerle beni de adeta ' yasadışı ' biriymişim gibi gö ; stermeye ç ; alıştıklarını ü ; zü ; ntü ; yle belirtmeliyim . Uzun yıllardır şarkılarımda barışı ve kardeşliği işleyerek bu karanlık ve kanlı sü ; recin sona erdirilmesi iç ; in mü ; cadele eden , ç ; aba gö ; steren bir sanatç ; ı olarak bö ; ylesine ilkel bir uygulamayı hak etmiyorum . Şahsınız ve bakanlığınızın bu anlamsız yasakç ; ı zihniyete dur diyeceğini umuyor , ö ; zgü ; r , demokratik ve kardeşç ; e yaşanılır bir Tü ; rkiye iç ; in başlattığınız girişimi ö ; nemsediğimi belirterek saygılarımı sunuyorum '

SudanFeedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız.
Ajanslar
yukarı