Bardan cephanelik çıktı! Adana'da polis operasyonu

Adana’da polis operasyon düzenlediği barda 7 tabanca ile 18 av tüfeği ele geçirdi. Gözaltına alınan bar sahibi, silahların çalışmadığını, koleksiyon yaptığını ve antika olarak sakladığını öne sürdü.

Bardan cephanelik çıktı! Adana'da polis operasyonu
Adana'da polisin bir bara düzenlediği operasyonda ruhsatsız 7 tabanca ile 18 av tüfeği ele geçirildi. Gözaltına alınan bar sahibi T.C. ifadesinde silahların çalışmadığını, koleksiyon yaptığını ve antika olarak sakladığını öne sürdü. Ele geçirilen ruhsatsız silahlar ise incelenmek üzere Adana Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.

CEPHANELİK ÇIKTI

Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, Çınarlı Mahallesi'ndeki bir iş hanındaki barda çok sayıda ruhsatsız silah olduğu bilgisine ulaştı. Ekipler, T.C.'nin sahibi olduğu bara operasyon düzenledi. Barda ve ofislerde yapılan aramada 7 ruhsatsız tabanca, 18 ruhsatsız av tüfeği, 3 şarjör ele geçirildi. Operasyonda, 'kasten yaralama' gibi suçlardan 9 kaydı bulunan T.C. ile E.D. gözaltına alındı.

'ANTİKA OLARAK SAKLADIM'

Polis merkezine götürülen şüphelilerden T.C., ifadesinde, silahları antika olarak sakladığını, koleksiyon yaptığı ve hiçbirinin çalışmadığını öne sürdü. İşlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Ele geçirilen ruhsatsız silahlar ise incelenmek üzere Adana Kriminal Polis Laboratuvarı'na gönderildi.