Pakistan'in Eski Basbakani Khan Hakkindaki Tutuklama Karari Iptal Edildi

Pakistan’da mahkeme, eski Basbakan Imran Khan hakkinda durusmalara çikmadigi gerekçesiyle verilen tutuklama kararini iptal ederek durusmayi 30 Mart’a erteledi.Pakistan’da eski Basbakan ve Pakistan Adalet Hareketi Partisi (PTI) lideri Imran Khan, hakim karsisina çikmak üzere baskent Islamabad’a geldi. Ancak mahkeme disinda PTI taraftarlari ile polis arasinda çatisma çikti. Çikan olaylar üzerine mahkeme hakimi Zafer Ikbal, Khan’in durusmaya arabasindan katilmasina ve mahkeme salonuna gelmemesine izin verdi. Ikbal, Khan hakkinda durusmalara çikmadigi gerekçesiyle verilen tutuklama kararini iptal ederek, durusmayi 30 Mart’a erteledi.

Pakistan’da eski Basbakan Imran Khan’in Lahor’daki konutuna gerçeklestirilen polis operasyonunda, destekçilerinin kurdugu kamp ve çadirlar yikilmis, 30 kisi gözaltina alinmisti.

Tutuklama karari askiya alinmisti

Imran Khan hükümeti, geçtigimiz yilin nisan ayinda parlamentoda yapilan bir güven oylamasinin ardindan düsmüstü. Görevdeyken devlet hediyelerini satmak ve varliklarini gizlemekle suçlanan Khan hakkinda davalara katilmadigi için 13 Mart’ta iki ayri tutuklama karari çikarilmisti. Gözalti islemi için ertesi gün gerçeklestirilen operasyonda PTI destekçileri ile polis arasinda çatisma çikarken, Khan gözaltina alinamamisti. Islamabad’daki mahkeme, durusmaya katilacagini ileten Han hakkindaki tutuklama kararini askiya almisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI