Okul Personeline ISG Egitimi Verildi

Hakkari’de Toplum Yararina Çalisma Programi (TYÇP) çerçevesinde okullarda görev yapmak için ise alinan personele Is Sagligi ve Güvenligi (ISG) egitimi verildi.

Okul Personeline ISG Egitimi Verildi
TYÇP çerçevesinde, Il Milli Egitim Müdürlügüne bagli okul ve kurumlarda görev yapan personele yönelik, ISG egitimi verildi.

Il Milli Egitim Konferans Salonu’nda düzenlenen egitim programina Il Milli Egitim Müdürü Bilal Gür, sube müdürleri Oktay Kizilkaya ve Erol Hanligil ile TYÇP çalisanlari katildi.

Il Milli Egitim Müdürü Bilal Gür, Toplum Yararina Çalisma Programi çerçevesinde ise alinan personellerin, okul ve kurumlarda daha bilinçli, güvenli ve saglikli çalismalari için bu egitimi tertip ettiklerini ifade ederek, "Bu egitimle, çalisanlarimizin kaza ve tehlikelerden korunmasini, is sagligi ve güvenligi kültürünün yayginlastirilmasini amaçliyoruz. Personellerimizin bir is kazasi sonucu alacagi hasarin önüne geçmek için bu egitimleri, ciddiye almaniz gerekiyor, sizlere basarilar diliyorum. Aramiza katilan bütün arkadaslarimizdan, okullarimizda, disiplinli ve gayretli bir çalisma bekliyoruz, gönül isterdi ki burada olan bütün personelimize imkân saglayalim ve sürekli çalistiralim” dedi.

Il Milli Egitim Müdürlügü ISG Il Koordinatörü Selda Koruçi tarafindan verilen egitimde; is verimliliginin artirilmasi, kisisel gelisim, çalisma düzeni ve sartlari ile uyulmasi gereken kurallar gibi konular ele alindi. ISG egitimi, egitim sonu yapilan degerlendirme sinavi ile tamamlandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.