AK Partili Genel Baskan Yardimcisi Sen'den Muhalefete Erken Seçim Tepkisi

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mustafa Sen, Gaziantep Il Baskanligi tarafindan düzenlenen ’2023’e Dogru Sehir Bulusmalari’ toplantisina katildi. Muhalefetin erken seçim açiklamalarina tepki gösteren Sen, 6’li masanin Biden masasi oldugunu ifade etti.

AK Partili Genel Baskan Yardimcisi Sen'den Muhalefete Erken Seçim Tepkisi
AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Mustafa Sen, AK Parti Gaziantep Il Baskanligi tarafindan düzenlenen ’2023’e Dogru Sehir Bulusmalari’ toplantisina katildi.

Sen, 6’li masaya yüklenerek, "Onlar erken seçim derken biz seçime hazirlaniyoruz" dedi.2023 seçimleri için sahada olduklarini belirten Sen, ’’2023 seçimlerine dogru aslinda sadece Antep’te degiliz. Bütün Türkiye’de, bütün illerde, bütün ilçelerde, bütün mahallerdeyiz. Biz aslinda seçimi çoktan baslattik. Hatirlayiniz, bizim sevgili muhalefetimiz söyle sürekli bos geziyorlar da, canlari sikildikça bir erken seçim, erken seçim deyip oturup keyif çatarken biz mahallelerdeydik, sokaklardaydik, çalisiyorduk. Biz seçime hazirlaniyorduk, biz seçimi çoktan baslattik. AR_GE ve egitim baskanligi olarak bizim herkesten önce baslamamiz gerekiyordu. Biz geçen sene basladik. Bu bir hakikat bunu biliyorsunuz. Dogudan batiya, batidan doguya bütün il ve ilçe teskilatlarimizin seçime yönelik 2023 Haziraninda yapilacak olan seçime yönelik olarak teskilat egitimlerine aldik. Bu seçim nasil olacak, nasil yapilacak, nasil kazanilacak neler yapmamiz lazim, bütün bunlari teskilat olarak üzerimize ne düsüyor bu baglamda egitim seferberligi içerisinde gerçeklestirdik’’ seklinde konustu."6’li masa Biden masasidir"

AK Parti’nin seçimlere hazirlanirken muhalefetin erken seçim açiklamalarina tepki gösteren Sen, ’’Biz bunlari yaparken, seçime çalisirken, bizim muhalefetimiz hadi bir erken seçim, 5 dakika sonra yine bir erken seçim çagrisi yapiyor. Birak erken seçimi sen seçime hazirlan. Gerçekten siyaset yapiyorsan bu vatandasa bir sey söyle, gelecege dair bir sey söyle, bu ülkeye dair bir sey söyle. Söylediler 6’li masa, 6’li masan ne, hatirlayiniz, ABD Baskani Biden’i "Türkiye’deki dostlarimizi destekleyecegiz ve Erdogan’i düsürecegiz" Böyle bir söz söyledi.

Bu ne anlama geliyor. Bunu duyan muhalefetin ne söylemesi gerekirdi. Sen kim oluyorsun benim ülkemin siyasetine karisiyorsun demeleri gerekirken, duymazliktan geldiler. Bu masa ne masasi sizce, onlarin adlandirmasiyla Erdogan’i düsürme masasi degil mi. 6’li masa 6’li masa degil, 6’li masa 9’lu masa, 6’li masa Biden masasidir. O masada Biden var, PKK var, FETÖ var. ve adi geçen diger partiler var. Eger böyle degilse, çiksinlar söylesinler. Red etsin, açikça meydan okusunlar. Tayyip Erdogan’i düsüreceksen ben düsürürüm desinler. Seçimi kazanacaksam ben kazanacagim desinler. Sen kim oluyorsun da benim ülkeme karisiyorsun, ülkemin siyasetine karisiyorsun, hele benim ülkemin Cumhurbaskanini sen düsüreceksin. Kim oluyorsun diye söylemeleri gerekiyor. Ama bunu duymadik duymuyoruz. Yaptiklari her toplantinin sonunda aldiklari karar bir sonraki toplantiyi nerede yapacagiz oluyor. Ülkenin gelecegine dair bir tane proje var mi’’ ifadelerini kullandi.

"Gaziantep 2023’e hazir ve biz bunu yüzümüzün akiyla açik ara kazanacagiz"

AK Parti Il Baskani Eyüp Özkeceçi ise, "Gaziantep 2023 seçimlerine hazir. Benim bir klasik lafim var. Artik kliselesti son seçim bitti, tüm teskilata, “seçim yarin arkadaslar” dedim. Gaziantep il teskilati imtihana son gece çalisan çocuk degil, talebe degil, bizim için imtihan son seçim bittigi gün tekrar basladi.

Bu yazi dolu dolu geçirdik. Milletvekillerimiz, teskilatlarimiz, belediye baskanlarimiz, ilçe baskanlarimiz tüm arkadaslarla sahada sadece Gaziantep vardi. Bakin izledik meydanda muhalefet hiç yok. Meydanda daha ana muhalefet partisinin Gaziantep’te resmi il baskani yok. Benden sonra kaç tane il baskani degistirdiler. Atanmis bir il baskani var. Kongreyle gelmis bir il baskani yok. Cumhurbaskanimiz dün tüm Türkiye’deki il baskanlarini belediye baskanlarini kadin ve gençlik kolu baskanlarini topladi. Gerekli mesajlari verdi. O mesajlarin en önemli noktasi seçim sandikta kazanilir. Arkadaslar, sandik bizim için çok önemlidir. Sandiga biz hakimiz çok sükür. Tüm sandik baskanlari görevi biliyor ve teyitliler, ben bu sandikta görevliyim ve sandik kurullarimizi biz olusturduk. Yapilacak 2023 seçimlerinde yine Gaziantep kendine yakisir sonucu alacak. Ben gelen tüm misafirlerime söylüyorum. Gaziantep Türkiye ortalamasinin 10 puan üzerindedir. biz bunu daha da açmak zorundayiz. Bizim bir ilçemizde Nurdagi’nda yüzde 74,5 oy aldik bir seçimde, yine alacagiz. Bu ne demek Nurdagi’nda yasayan seçmenin dört tanesinin üçü AK Partiye oy verdi, insallah yine alacagiz. Müjdeler müjdeler üstüne geliyor Cumhurbaskanimiz genel baskanimiz tarafindan çiftçimize verilen destek, talebemize verilen destekler, hane halkina verilen destekler. Biz seçime haziriz. Gaziantep 2023’e hazir ve biz bunu yüzümüzün akiyla açik ara kazanarak çikacagiz insallah" diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.