Çekerek'te Okul Servisleri Denetlendi

Yozgat’in Çekerek ilçesinde egitim ögretim yilinin baslamasiyla Ilçe Jandarma Komutanligi ve Ilçe Emniyet Müdürlügü ekiplerince, okul servisleri denetlendi.

Çekerek'te Okul Servisleri Denetlendi
Ilçe Jandarma Komutanligi ve Ilçe Emniyet Müdürlügü ekiplerince, ögrencilerin güvenli yolculuk yapmalarinin saglanmasi için gerçeklestirilen denetimlerde, emniyet kemeri kontrolü, isikli ögrenci servisi tabelasi, cam kontrolü gibi birçok konuda uyarilarda bulunuldu.

Bazlamaç köyünden Çekerek ilçesin ögrenci tasiyan servis soförü Necati Duran, “Jandarma ve emniyet ekipleri bizi emniyet kemeri, evrak konusunda, araca sivil vatandas alinmamasi ve yüksek sesle müzik dinlenmemesi konusunda uyardi. Biz kurallara uyuyoruz, onlar bizim çocuklarimiz, hepsi bize emanet, velilerimizin gözü arkada kalmasin.” dedi.

Servis soförü Mehmet Yilmaz ise emniyet ve jandarma ekiplerinin denetimlerinden duydugu memnuniyeti ifade ederek, “Ekipler, araçlarimizda genel kontrollerin yaninda aracimizda isikli uyaricilar bulundurulmasi yapti. Evrak kontrolü gerçeklestirdi. Ögrencilere ve soförlere yönelik emniyet kemeri uygulamasi yaparak bizi bilgilendirdiler. Biz servis soförleri olarak ögrencilerimizin can güvenligi için trafik kurallarina uyuyoruz. Denetimler için jandarma ve polis ekiplerimize tesekkür ederim.” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.