Şoke eden detaylar ortaya çıktı! Putin geyik kanı ile banyo yapıyor! Putin'in hastalığı ne?

Putin'in hastalıkları ile ilgili birçok iddialar ortaya atıldı, Gündeme bomba gibi düşen son konu ise Putin'in yanından hiç ayrılmayan isim Yevgeny Selivanov. Peki kimdir bu Selivanov? Putin'in hastalıkları gizleniyor mu? Putin neden geyik kanıyla banyo yapıyor?

Şoke eden detaylar ortaya çıktı! Putin geyik kanı ile banyo yapıyor! Putin'in hastalığı ne?
Şoke eden detaylar ortaya çıktı! Putin geyik kanı ile banyo yapıyor! Putin'in hastalığı ne?
Rusya Devlet Başkanı Putin'in ölümcül bir hastalığı olduğu ve Ukrayna savaşını bu nedenle başlattığı iddiaları dünya medyasında uzunca süre konuşulmuştu. Putin'in sağlığı ile ilgili iddialar son günlerde yine gazete manşetlerinde...

YANINDAN HİÇ AYIRMADIĞI DOKTOR! TİROİD KANSERİ KONUSUNDA UZMAN
Rusya merkezli bir araştırma platformu olan Proekt tarafından yayınlanan belgeler Rus medyasında geniş yer aldı. Yayınlanan belgelere göre Rusya Devlet Başkanı Putin'e yaptığı ziyaretlerde en az 5 farklı doktor eşik ediyor. Tiroid Kanseri konusunda uzmanlaşmış Kulak Burun Boğaz uzmanı Yevgeny Selivanov ise Rus liderin yanından hiç ayrılmıyor.

Rus medyasında çıkan haberlerde Moskova Merkez Klinik Hastanesi'nin tanınmış cerrahlarından olan Selivanov'un 'Tiroid kanserli yaşlı hastaların teşhis ve cerrahi tedavisinin özellikleri' ile ilgili tez yazdığı ve Putin ile beraber en az 35 kez Soçi'ye uçtuğu belirtildi.

ÖFKE SORUNU, YÜZ VE BOYUNDAKİ ŞİŞLİKLER STEROİD TEDAVİSİNDEN KAYNAKLANIYOR
Rusya'da yayın yapması yasaklanan araştırma şirketinin yayınladığı belgelerde 'Kremlin'in ana sırrını açıklıyoruz ve elbette Putin'in sağlığından bahsediyoruz' ifadesi yer aldı.

Yayınlanan belgelerde 70 yaşına girecek olan Rus liderin steroid tedavisi gördüğü bu nedenle ani öfke patlamaları yaşadığı ve yüz ve boyun çevresinde şişlikler olduğu iddia edildi.

Şirket, Putin'in sağlığı ile alınan önlemlerin 2016-2017 yıllarından itibaren artırıldığına dikkat çekerken, seyahatleri sırasında Putin'e eşlik eden diğer doktorların da isimlerini açıkladı.

Bu doktorlar arasında beyin cerrahı Oleg Myshkin, yaralanmalar ve zehirlenmeler konusunda uzman Dr Dmitry Verbovoy ve ortopedik travmatolog Dr Konstantin Sim de yer aldı.

KOVİD SÜRECİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
Raporda Putin'in Kovid salgını nedeni ile uzun süre tecritte kaldıktan sonra yeni yeni dışarı çıkmaya başladığı belirtilerek, 'Tıp çevrelerinde Rus liderin sağlık sorunları hakkında konuşmalar var. Bu konuşmalar geçen yıldan bu yana iyice arttı.' ifadeleri yer aldı.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Almanya Şansölyesi Olaf Scholz'u Kovid önlemleri gerekçesiyle devasa bir masada ağırlaması günlerce konuşulmuştu.

KREMLİN YALANLADI
Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Proekt'in haberinin 'hayal ürünü olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını' belirterek iddiaları yalanladı. Peskov açıklamasında Putin'in kanser olmadığının altını çizdi.

'AKIL SAĞLIĞIYLA İLGİLİ ENDİŞELER VAR'
İngiliz Daily Telegraph gazetesi streoit kullanımının anksiyete ve halüsinasyona yol açabildiğine dikkat çekti. Gazete, batılı istihbarat örgütlerinin Ukrayna savaşı nedeniyle Putin'in akıl sağlığıyla ilgili endişelerini dile getirdiğini hatırlattı.

ŞİŞKİNLİĞE NEDEN OLUYOR
Streoit kullanımının şişkinliğe de yol açabildiği bir başka dikkat çekilen unsur. Daily Telegraph, daha önce Putin'in yüzünün şişkin olmasının estetik yaptırdığı söylentilerine yol açtığını hatırlattı.

ŞOYGU'DAN 'GEYİK KANI' TAVSİYESİ
Putin'in, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun tavsiyesiyle kesilen geyik boynuzundan çıkan kanla banyo yaptığı da belirtiliyor. Rus liderin bunu alternatif terapi olarak kullandığı söyleniyor.