Yusuf Izzet Karaman, Fethiye Kaymakamligina Atandi

Kars’in Sarikamis Kaymakami ve Iller Idaresi Genel Müdürlügü Genel Müdür Yardimcisi Mülki Idare Amiri Yusuf Izzet Karaman, Mugla’nin Fethiye Kaymakamligina atandi.

Yusuf Izzet Karaman, Fethiye Kaymakamligina Atandi
Fethiye Kaymakami Alper Balci’nin Kirsehir Vali Yardimciligi’na atanmasinin ardindan Fethiye Kaymakamligi görevine 14 Temmuz 2020 tarihli 2020/362 sayili Cumhurbaskanligi Kararnamesi ile Içisleri Bakanligi Iller Idaresi Genel Müdürlügüne Genel Müdür Yardimcisi olarak atanan Sarikamis Kaymakami Yusuf Izzet Karaman atandi.

1979 yilinda Sungurlu’da dogan Yusuf Izzet Karaman, Ilkögrenimini Ankara Mimar Kemal Ilkokulu’nda, ortaokulu Vangölü Anadolu Lisesi’nde ve lise ögrenimini Sinop Anadolu Lisesi’nde tamamlayarak, 1997 yilinda Orta Dogu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandi. 2002 yilinda üniversiteden mezun olan daha sonra yüksek lisansini yapan Karaman, 28 Temmuz 2004 tarihinde Antalya Kaymakam Adayi olarak göreve basladi.

Kaymakamliklar ve kaymakam vekilliklerinin ardindan Iller Idaresi Genel Müdürlügünde Daire Baskani olarak görev yapan Karaman, 2020’den beri Iller Idaresi Genel Müdürlügüne Genel Müdür Yardimcisi olarak görev yapiyor. Iyi derecede Ingilizce, Fransizca ve Ispanyolca bilen Yusuf Izzet Karaman, evli ve üç çocuk babasi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI