Meteoroloji ve AKOM'dan son dakika hava durumu uyarısı! İstanbul'a kar yağışı geliyor... Saat verdiler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından kar yağışı yurt genelinde etkisini göstermeye başladı. Birçok ilde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, İstanbul için son dakika hava durumu uyarısında bulunuldu. Meteoroloji tarafından paylaşılan hava durumu tahmin raporuna göre; salı günü İstanbul'da kar yağışının etkili olması bekleniyor. AKOM'dan yapılan açıklamada ise 18 Ocak Salı sabahından itibaren kent genelinde hava sıcaklığının düşeceğini, öğlen saatlerinde karla karışık yağmur, akşam saatlerinde ise kar yağışı beklendiği belirtildi.

Meteoroloji ve AKOM'dan son dakika hava durumu uyarısı! İstanbul'a kar yağışı geliyor... Saat verdiler
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günler öncesi yaptığı uyarıların ardından yurt genelinde kar yağışı etkisini göstermeye başladı.

Şiddetli kar yağışıyla birlikte birçok ilde eğitime ara verilirken, Meteoroloji ve Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) İstanbul için yeni bir uyarı geldi.

İSTANBUL'A KAR GERİ GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava durumu tahmin raporuna göre; salı günü İstanbul'da kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Marmara'nın iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da kar yağışı, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığının da hissedilir derecede düşmesi bekleniyor.

Kar yağışının Marmara'nın iç kesimleri, Karadeniz'in batı kesimleri ve Doğu Anadolu'da çok kuvvetli olacağı ifade ediliyor.

Meteoroloji ve AKOM'dan son dakika hava durumu uyarısı! İstanbul'a kar yağışı geliyor... Saat verdiler

DOĞU ANADOLU İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Batı Karadeniz bölgelerinde yoğun kar yağışı olacağını duyurdu.

Kar yağışının, yarın akşam saatlerinden itibaren Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde etkili olması, kar kalınlığının 20 santimi geçmesi bekleniyor. Erzincan'da da 10-20 santim arasında kar birikmesi bekleniyor.

AKOM'DAN DA UYARI GELDİ

AKOM'dan yapılan açıklamada ise 18 Ocak Salı sabahından itibaren kent genelinde hava sıcaklığının düşeceğini, öğlen saatlerinde karla karışık yağmur, akşam saatlerinde ise kar yağışı beklendiği belirtildi.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Çarşamba akşam saatlerine kadar bölgede etkili olması beklenen Sibirya kökenli soğuk hava dalgası nedeniyle sıcaklıkların yer yer 0°C ve altına gerileyebileceği tahmin ediliyor. AKOM, eksiye düşen sıcaklıklar nedeniyle buzlanma ve don olaylarının yaşanabileceği konusunda da uyardı.

BEUS'TAN TAKİP EDİLEBİLECEK

Soğuk hava nedeniyle yaşanacak buzlanma gibi olaylara karşı İBB, 60 farklı noktaya kurulan Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS) mesajlarından gelecek uyarılar doğrultusunda yollarda gerekli müdahaleyi yapacak.