DSİ 78 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? DSİ Personel Alımı Başvuru Şartları

DSİ personel alımı birçok kişi tarafından aratılıyor. Konuyla ilgili en sık aratılanlar arasında DSİ personel alımı ne zaman sorusu yer almaktadır. Peki, DSİ personel alımı nasıl yapılır? DSİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? DSİ başvuruları ne zaman? İşte detaylar...

DSİ 78 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? DSİ Personel Alımı Başvuru Şartları
Devlet Su İşleri tarafından 78 kamu personeli alımının yapılacağının belirtilmesiyle birçok kişi konuyla ilgili detayları merak etti. Konu kapsamında en sık aratılanlar arasında ise DSİ kamu personeli alımı başvurusu nasıl yapılır ve DSİ personel alımı başvuru şartları sık sık aratılıyor. Ayrıca açılan kadrolar da oldukça merak edilmektedir. 70 mühendis ve 8 sözleşmeli personel alımının yapılacağı belirtildi. DSİ kamu personeli alımı ne zaman ve DSİ personel alımı ne zaman sorularına cevap almak için haberimizin devamını takip edebilirsiniz.

DSİ Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?


DSİ personel alımının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından sık sık merak ediliyor. DSİ tarafından 78 kişinin alınacağının açıklanmasıyla birçok kişi başvuruların başlayıp başlamadığını araştırmaya başladı. Konu kapsamında en merak edilenler arasında DSİ personel alımı ne zaman ve DSİ başvuruları ne zaman soruları yer almaktadır. DSİ personel alımı başvuruları 17 Ocak itibariyle başladı. Mühendis alımı için başvuruların 28 Ocak tarihinde sonlanacağı belirtildi. 31 Ocak tarihinde ise bilişim personelleri için son gün olacak.


DSİ 78 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? DSİ Personel Alımı Başvuru Şartları

DSİ Personel Alımı Hangi Kadrolarda Yapılacak?


DSİ personel alımı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Özellikle DSİ tarafından 78 personel alımının yapılacağının belirtilmesiyle birçok aday konuyla ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Konu kapsamında en sık aratılanlar arasında ise DSİ personel alımı hangi kadrolarda yapılacak sorusu yer alıyor. DSİ kadroları şu şekilde;

- Mühendis Alımları 70 kişilik kadro ile, 11 İnşaat Mühendisi, 3 Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisi, 13 Makina Mühendisi, 7 Meteoroloji Mühendisi, 21 Harita Mühendisi veya Jeodezi ve Fotogranametri Mühendisi veya Geometri Mühendisi, 4 Jeofizik Mühendisi, 4 Ziraat Mühendisi, 4 Jeoloji mühendisi veya Hidrojeoloji Mühendisi, 1 Bilgisayar Mühendisi veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi, 1 Maden Mühendisi, 1 Orman Mühendisi alımı yapılacak.
- Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımları ise 8 kişilik kadro ile, 2 Ağ Uzmanı, 2 Sistem Uzmanı, 1 Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı, 3 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı yapılacak.


DSİ 78 Kamu Personeli Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? DSİ Personel Alımı Başvuru Şartları

DSİ Başvur Şartları Nelerdir?


DSİ başvurularını öğrenen birçok aday konu hakkında araştırmalarını hızlandırdı. En merak edilenler arsında ise DSİ başvuru şartları nelerdir yer alıyor. Devlet Su İşleri Kamu Personeli için gerekli şartlar arasında 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki şartlara uygun olmak gerekir. Bu kanunda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar oldukça önemlidir. Ayrıca başvurular alınırken mühendisler için özel başvuru şartları da bulunmaktadır.

DSİ Mühendislik alımı özel başvuru şartları;

“KPSS Şartı: Mühendislik alımları için Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.
Eğitim Şartı: Yukarıda belirtilen alım yapılacak Mühendislik alanları için En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili Mühendislik fakültelerinden mezun olmuş olmak gereklidir. Eğitimini Yurtdışında almış olan adaylar için YÖK onaylı Denklik belgesine sahip olmak şartı aranacak.”