Igdir'da Arazi Desteklemesi Çalismalari 'Drone' Yardimiyla Yapiliyor

Igdir’da arazi desteklemesi basvurusunda bulunup basvurusu onaylanan çiftçilerin destekleme fark ödemelerinin gerçeklestirilmesi için yapilan arazi tespit çalismalarinda ’drone’dan faydalaniliyor.

Igdir'da Arazi Desteklemesi Çalismalari 'Drone' Yardimiyla Yapiliyor
Igdir Il Tarim ve Orman Müdürlügü’ne arazi desteklemesi basvurularini yapan ve desteklemelerden yararlanmayi hak eden çiftçilere destekleme fark ödemelerinin yapilabilmesi için Igdir Il Tarim ve Orman Müdürlügü’ne bagli Bitkisel Üretim ve Bitki Sagligi Sube Müdürlügü ekiplerince arazi tespit çalismalari gerçeklestiriliyor. Bu çalismalar ise drone destekli yapiliyor.

"Il geneli ekili alanlarda incelemeler yapilmaktadir"

Konuya iliskin açiklama yapan Igdir Il Tarim ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, "Destekleme fark ödemeleri için gerek çiftçilerimizin magduriyetini önlemek ve gerekse haksiz yere yapilabilecek ödemelerin önüne geçmek için çiftçilerimiz tarafindan yapilan destek basvurularini teknik ekiplerimiz ’Drone’ kullanarak yerinde tespit yapmakta, arazi sartlari gözetmeksizin bütün il geneli ekili alanlarda incelemeler yapilmaktadir" ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.