USD (Alış - Satış) : 8,63 - 8,65 EURO (Alış - Satış) : 10,13 - 10,15

2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı YKS Tercih Sonucu Sorgulama Ekranı

2021 YKS tercihlerinin tamamlanmasının ardından milyonlarca üniversite adayının gözü YKS sonuçlarına çevrildi. 5-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen YKS sonuçları 31 Ağustos Salı günü açıklandı. Peki, YKS sonucu nasıl öğrenilir? İşte YKS sonucu sorgulama ekranı…

Ekleme Tarihi: 31 Ağustos 2021 Salı 09:05
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021 Salı 11:03
2021 YKS Tercih Sonuçları Açıklandı YKS Tercih Sonucu Sorgulama Ekranı

YKS tercih süresinin bitmesinin ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Hayalindeki üniversitede istediği bölümü okumak isteyen öğrenciler kılavuza göre tercih işlemlerini tamamladı. YKS tercihlerinin tamamlanmasının ardından adaylar YKS sonuçları açıklandı mı? sorusunu gündeme getirdi. Merakla beklenen YKS tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! İşte 2021 YKS sonucu sorgulama ekranı

YKS TERCİH SONUÇLARINA NASIL BAKILIR?


ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 YKS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan adaylar 6-10 Eylül tarihleri arasında resmi kayıt işlemlerini 4-8 Eylül tarihleri arasında ise elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS tercih sonuçları ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden yayınlandı. ÖSYM'nin resmi açıklamasını bekleyen üniversite adayları geçen yılın verileri doğrultusunda 2021 YKS ek tercihlerini gerçekleştirecekler. Peki, YKS tercih sonuçlarına nasıl bakılır?

YKS TERCİH TERCİH SONUÇLARINA NASIL BAKILIR?


2021 YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından pek çok üniversite adayı YKS tercih sonuçlarına nasıl bakılır? Sorusunun cevabını arıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da YKS tercih sonuçları sonuç.ösym.gov.tv adresi üzerinden açıklandı. Üniversite adayları ÖSYM'nin resmi web sitesi içerisinde yer alan alandan T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek YKS tercih sonuçlarına erişim sağlayabilecek.ÜNİVERSİTEYE KAYIT İÇİN HANGİ BELGELER GEREKİYOR?


Üniversite kazanan ve online kayıt gerçekleştirmeyen adaylar kayıt işlemleri için gerekli belgeleri toplayarak üniversiteye teslim edecek. Peki, üniversiteye kayıt için hangi belgeler gerekiyor?

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından https://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.

2021 YKS tercih sonuçları 31 Ağustos Salı günü ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı.YAZARLARTAMAMI
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı