Lübnan'da Akaryakittan Sonra Depolarda Saklanan Ilaçlara Da El Konuldu

Lübnan Saglik Bakani Hamed Hasan, ülkenin orta kesimi ile güneyindeki depolarda saklanan tonlarca ilaca el konuldugunu duyurdu.

Lübnan'da ordunun akaryakit istasyonlarina düzenledigi baskinlarin ardindan Saglik Bakanligi da ilaç sakli depolara baskin düzenleyerek tonlarca ilaca el koydu.

Bakan Hasan, beraberindeki Iç Güvenlik güçlerinden ekiplerle ülkenin orta kesimindeki Cedra ile güneydeki El-Akibiyye bölgelerindeki depolara baskin düzenledi. Baskina ait görüntüler sosyal medyaya da yansidi.

Saglik Bakani Hasan, baskent Beyrut'ta düzenledigi basin toplantisinda ele geçirilen ilaçlar arasinda, kronik hastaliklarin tedavisinde kullanilanlar, antibiyotikler ve bebek mamalarinin bulundugunu söyledi.

Hasan, ele geçirilen ilaçlar içinde yanik tedavisinde kullanilan binlerce merhem oldugunu da dile getirdi.

Sorumlularin bulunmasi için sorusturma açilacagini belirten Hasan, Saglik Bakanligi Ilaç Denetleme Kurumu gözetiminde sali sabahindan itibaren basta bebek mamasi olmak üzere ele geçirilen ilaçlarin vatandaslara ve eczanelere satilmasi talimatini verdi.

Lübnan ordusu 14 Agustos'ta ülkede halihazirda satis yapmayan akaryakit istasyonlarina baskinlar düzenleyerek ele geçirdigi yakita el koyacagini duyurmustu. Sonrasinda gerçeklesen baskinlarda ise baskinlarda el koyulan yakit, hastane ve firinlarin kullanimina sunulmustu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.