AK Parti'li Aydemir Açiklamasi 'Muhalefetin Isi Gücü Iftira Atmak, Dedikodu Yapmak'

AK Parti Erzurum Milletvekili Ibrahim Aydemir, Osmangazi Köprüsü ile diger otoyollardan bir günde geçis yapan araç sayilarina dikkati çekerek, "Hani peskes çekilmisti, hani milletin sirtina, Hazine'nin sirtina yüktü bu yollar. Muhalefetin isi gücü iftira atmak, dedikodu yapmak." dedi.

Aydemir, Meclis'te düzenledigi basin toplantisinda, 5 Temmuz 1993'te Erzincan'in Basbaglar köyünde terör örgütü PKK tarafindan katledilen 33 vatandasi rahmetle andigini belirtti.

Aydemir, "Günahsiz 33 köylümüzü PKK'li imansizlar katletti. Millet düsmani, vatan haini dedik hep bunlara; bunu teyit eden hallerden birisi de iste budur." diye konustu.

Parlamento çatisi altinda, bu katliamlari yapan PKK terör örgütünü kinamayan siyasi yapinin bulundugunu ifade eden Aydemir, "Dahasi o siyasi yapiyla ortak durumda olanlar var. Kendilerine milliyetçiyim diye tarif getirenlerde, 'HDP seytanlastiriliyor' gibi televizyonlarda onu aklamaya çalisan bir anlayis var. Kim ki PKK'ya müsfik bir yaklasim sergiler, onlari lanetliyorum. Onlara lanet oklari yönlendiriyoruz. Siyasi zeminde HDP ile ortak olmaya çalisan örtülü ya da açik kim varsa hepsini bu cinayetin ortagi olarak görüyoruz." seklinde konustu.

3 Temmuz'un, Atatürk'ün Erzurum'a gelisinin 102'nci yil dönümü oldugunu animsatan Aydemir, bu tarihin Cumhuriyet'in temellerinin atilmasindaki önemli bir zaman dilimi oldugunu söyledi. Aydemir, 3 Temmuz'un bütün ülkede daha farkli etkinliklerle kutlanmasini istedi.

AK Parti'nin 3 Temmuz ruhunu ayakta tutan bir siyasi yapi oldugunu belirten Aydemir, bunun esasli göstergesinin de millete ve devlete yapilan hizmetler oldugunu bildirdi.

Türkiye'nin su anda 189 ülkeye TL ile ihracat yaptigini ifade eden Aydemir, "Geçtigimiz yilla kiyasladigimizda yüzde 57 oraninda TL ile ihracatimiz artmis. 32 milyar dolar düzeyine gelmis. Bu eskiden telaffuz edilemezdi, akillara getirilemezdi. Bu da zemine koydugumuz milli anlayisla, millete olan muhabbetle oluyor." dedi.

- "Muhalefetin isi gücü iftira atmak"

Köprü, otoyol, hastane yatirimlarina da dikkati çeken Aydemir, Osmangazi Köprüsü için bir günde garanti edilmis araç sayisinin 40 bin oldugunu, geçen araç sayisinin ise 42 bin 134 olarak gerçeklestigini söyledi.

Aydemir, sunlari kaydetti:

"Hersek-Orhangazi arasi giselerde garanti edilmis araç sayisi 40 bin iken geçen araç sayisi 51 bin 998. Bursa-Kuzey giselerinin garanti edilmis araç sayisi 35 bin iken geçen araç sayisi 58 bin 795. Bursa Bati-Balikesir Bati arasi giselerinin garanti edilmis araç sayisi 17 bin iken geçen araç sayisi 33 bin 746. Balikesir Bati-Izmir giselerinin garanti edilmis araç sayisi 23 bin iken geçen araç sayisi 21 bin 959. Hani peskes çekilmisti, hani milletin sirtina, Hazine'nin sirtina yüktü bu yollar. Biz samimiyiz. Yaptigimiz her sey seffaf. Muhalefetin isi gücü iftira atmak, dedikodu yapmak."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.