AK Parti Genel Baskanvekili Kurtulmus, Dinar Lavanta Hasat Senliginde Konustu Açiklamasi

'Memleketimizin zenginliklerinin çok fazla oldugunu biliyoruz. Her alanda birlikte baris içinde, dostluk, huzur içerisinde daha güçlü, daha büyük bir Türkiye'yi olusturabilmek için her birimiz bulundugumuz yerde üzerimize düsen sorumluluk ve vazifemiz neyse bunu en iyi sekilde yapmaya gayret etmek durumundayiz''Büyük ve güçlü Türkiye, sadece ekonomisi güçlü, sadece uluslararasinda rekabet edebilecek kabiliyeti olan bir ülke demek degildir. Bütün bunlarla birlikte ekonomisi, savunma sanayisi her alandaki gücüyle birlikte, en büyük gücünün devlet millet kaynasmasi ve en büyük gücünün de halkinin arasindaki gönül birligi oldugunun bilincinde olan bir Türkiye'yi olusturacagiz'

AK Parti Genel Baskanvekili Numan Kurtulmus, "Memleketimizin zenginliklerinin çok fazla oldugunu biliyoruz. Her alanda birlikte baris içinde, dostluk, huzur içerisinde daha güçlü, daha büyük bir Türkiye'yi olusturabilmek için her birimiz bulundugumuz yerde üzerimize düsen sorumluluk neyse vazifemiz neyse bunu en iyi sekilde yapmaya gayret etmek durumundayiz." dedi.

Kurtulmus, Afyonkarahisar'in Dinar ilçesinde katildigi Lavanta Hasat Senliginde, yillar evvel Avrupa'da lavanta bahçelerini gördügü zaman ne kadar güzel, görkemli ve insani cezbeden bir alan diye düsündügünü söyledi.

Kendi yurdunda da böyle seyler olmasini istedigini belirten Kurtulmus, "Simdi çok sükür Türkiye'de de lavanta ekimi basladi. Bugün ögrendim ki maddi olarak da insallah bu bölgeye çok ciddi katkilari olacak. Bunlarin ihraç edilmesi mümkün olacak." dedi.

Burada Dinarelli diye bir markanin üretilmis olmasinin da gerçekten Dinar için bir katki oldugunu dile getiren Kurtulmus, söyle konustu:

"Bütün Dinarli hemsehrilerimin bu lavanta meselesine ciddi sekilde sahip çikacagini düsünüyorum. Memleketimizin zenginliklerinin çok fazla oldugunu biliyoruz. Her alanda birlikte baris içinde, dostluk, huzur içerisinde daha güçlü, daha büyük bir Türkiye'yi olusturabilmek için her birimiz bulundugumuz yerde üzerimize düsen sorumluluk ve vazifemiz neyse bunu en iyi sekilde yapmaya gayret etmek durumundayiz. Sanatçilar, mülki idare ve belediye baskanlari kendi alaninda, esnaf, sanatkar, çiftçi, gencimiz, isçi herkes kendi alaninda üzerine düsenin en iyisini yapmaya gayret edecek."

- "Gönüllerden gönüle köprü kuracagiz"

Kurtulmus, "Allah'in bir lütfu olarak bize bahsettigi, ecdadimizin da gelip burayi seçerek yurt tuttugu bu bölgede ve ülkenin her yerinde birlikte baris içerisinde yasayacagiz. Ele güne muhtaç olmadan, kimseden ürkmeden, korkmadan Türkiye'yi yeniden güçlü büyük Türkiye olarak hedeflerine insallah ulastiracagiz." diye konustu.

Her alanda ileriye gidilmesini vurgulayan Kurtulmus, söyle devam etti:

"Büyük ve güçlü Türkiye sadece ekonomisi güçlü, sadece uluslararasinda rekabet edebilecek kabiliyeti olan bir ülke demek degildir. Bütün bunlarla birlikte ekonomisi, savunma sanayisi her alandaki gücüyle birlikte, en büyük gücünün devlet millet kaynasmasi ve en büyük gücünün de halkinin arasindaki gönül birligi oldugunun bilincinde olan bir Türkiye'yi olusturacagiz. Gönüllerden gönüle köprü kuracagiz."

Daha sonra, Izmir Devlet Senfoni Orkestrasi Anadolu Yayli Çalgilar Toplulugu konser verdi. Konusmalarin ardindan Kurtulmus, sanatçilara lavanta çiçegi takdim etti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.