Yeryüzü Doktorlari Dernegi Kurban Bagisi Kampanyasi Baslatti

Yeryüzü Doktorlari Dernegi, "Kurban Olsun, Saglik Olsun" kampanyasi ile açlik sorunlari yasanan ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine hayirseverlerin kurban yardimlarini ulastiracak.

Dernekten yapilan açiklamaya göre, kurban hisse bedelini 880 lira olarak belirleyen dernek, Afganistan, Banglades, Benin, Çad, Etiyopya, Filistin, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Uganda ve Yemen'de kurban organizasyonlari gerçeklestirecek.

Açiklamada görüslerine yer verilen Yeryüzü Doktorlari Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Yahyahan Güney, yetersiz beslenmenin neden oldugu saglik problemlerinin önüne geçmek için uzun yillardir, bagisçilarin kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulastirdiklarini aktardi.

Uzak cografyalarda bu yardimlari bekleyen, sadece ulastirdiklari kurban yardimlariyla et tüketebilen insanlar olduguna dikkati çeken Güney, "Kurban organizasyonlari sirasinda sahit oldugumuz, bir çocugun posetten çamura düsen et parçalarini yerden toplamasi ve ailesine götürmesi bile bizlere çok sey anlatiyor." ifadesini kullandi.

Bu yil da her kurban döneminde oldugu gibi zorlu cografyalardaki binlerce ihtiyaç sahibinin kurban sevincine ortak olmak ve bayramin iyiligini yasatmak adina kampanya baslattiklarini belirten Güney, vatandaslara, "Gelin, sizler de vekalet yoluyla kurban bagislarinizi bizlere gönderin, dünyanin dört bir yaninda açlik sinirinda yasayan insanlara da bayram olsun." mesajini verdi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.