Kaza Yaptigini Fark Etmeyen Alkollü Sürücü Kovalamaca Sonucu Yakalandi

Konya’da kaza yaptiktan sonra ters seride giren ve dur ihtarina uymayarak kilometrelerce kaçan alkollü sahis polis ekipleri tarafindan yakalandi. Polislerin ’ters yönden gittin kaza yaptin’ dedigi alkollü sahis, ’ne kazasi, olmaz öyle bir sey" diye tepki gösterdi.

Kaza Yaptigini Fark Etmeyen Alkollü Sürücü Kovalamaca Sonucu Yakalandi
Olay, merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi Ödül Sokak’ta yasandi. Edinilen bilgiye göre, Ö.Y. (36) idaresindeki 42 AFY plakali otomobil sürücüsü Çumra ilçesinde yaralamali kazaya karistiktan sonra durmayarak yoluna devam etti. Polis ekiplerinin plakayi polis merkezine bildirmesi üzerine Karaman yolu uygulama noktasina yaklasan araca ‘dur’ ihtarinda bulunuldu. Polisin ikazina uymayan sürücü ters yöne girerek kaçmaya devam etti. Bunun üzerine polis ekipleri, kaçan aracin pesine düstü. Yaklasik 25 kilometre süren kovalamacanin ardindan otomobil, Meram Suç Önleme ve Sorusturma Büro Amirligi ekipleri tarafindan Ödül Sokak üzerinde durduruldu. Etkisiz hale getirilen sürücü Ö.Y.’nin alkollü oldugu belirlendi.

"Üfleyecegim" deyip alkol metreyi üflemedi

Alkol metreyi üflemeyen sahis, kendisini görüntüleyen basin mensubunu küfürlü tehdit ederek, ‘sen resmi olmayan görevliysen ben de devletin resmi olmayan görevlisiyim’ dedi.

Polislerin ’ters yönden gittin kaza yaptin’ dedigi alkollü sahis, ’nasil tersten geliyorum, ne kazasi, olmaz öyle bir sey" diye tepki gösterdi. Polisin ’dürüst müsün, dürüstsen üfle’ sorusuna ’evet’ cevabini veren sahis, ’üfleyecegim’ dedikten sonra alkol metreyi yine üflemedi. Memlekete hizmet eden bir insan oldugunu anlatan sahis, elindeki kelepçenin açilmasini istedi, ardindan kendisini görüntüleyen gazeteciye, ’beni medyaya yayinlarsan seninle görüsürüz’ diyerek tehditlerini sürdürdü. Araciyla kaçan ve yaptigi kazanin farkina varmayan sahsa; ‘alkollü araç kullanmak’, ‘ters seride girmek’, ‘kazaya sebebiyet vermek’ ve ‘makas atmak’ gibi suçlardan yaklasik 7 bin lira ceza yazildi. Araç çekici ile otoparka çekilirken, gözaltina alinan sahis emniyetteki islemlerinin ardindan serbest birakildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.