Genç Yazarlardan Kültür-Sanat Dergisi

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Isik, Necip Fazil Kisakürek Sosyal Bilimler Lisesi ögrencilerini makaminda kabul ederek, yayin hayatina merhaba diyen "Kaldirimlar" dergisiyle ilgili genç yazarlardan bilgi aldi.

Kültür, Edebiyat ve Düsünce alaninda yazilan farkli türdeki yazilarla edebiyat dünyasina farkli bir soluk getirmesi beklenen derginin yazarlarinin tamami okul ögrencilerinden olusurken üç ayda bir yayimlanacak olan ve bu ay ikinci sayisi yayimlanan dergide sosyal ve toplumsal olaylara dair konular ögrenci gözüyle ele aliniyor.

Il Milli Egitim Müdürü Mehmet Çaliskan, Necip Fazil Kisakürek Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ahmet Aydogdu, "Kaldirimlar" dergisi editörü Sude Koyuncu ve Elif Su Gün’ün katildigi tanitim ziyaretinde derginin içerigi ve hazirlik asamalari hakkinda Vali Isik'a bilgiler verdi.

Okul ögrencileri ve ögretmenlerinin katkilariyla yayinlanan "Kaldirimlar" isimli derginin kültürel faaliyetler çerçevesinde önemli bir adim oldugunu dile getiren Vali Isik, ögrencileri böyle anlamli ve güzel bir çalismanin içerisinde yer almalarindan dolayi tebrik ederek çalismalarinda kolayliklar diledi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI