Malatya'da Enkaz Altinda Kalanlari Çikarirken Yaralanan Temizlik Isçisi Yasadiklarini Anlatti Açiklamasi

Battalgazi Demirhan: 'Olay sirasinda kaldirimi temizliyordum. Temizligi birakip bir vatandas olarak yardima kostum'

Malatya'da çöken binanin enkazindan vatandaslari kurtarmaya çalisirken yaralanan belediye temizlik isçisi Battalgazi Demirhan, o anlari anlatti.

Yesilyurt ilçesindeki Sitmapinari Mahallesi'nde yer alan ve zemininde isletmelerin bulundugu tek katli binanin çökmesinin ardindan çevredekiler olay yerine kostu.

Çökme sirasinda binanin karsisindaki kaldirimi temizleyen Malatya Büyüksehir Belediyesi temizlik görevlisi Battalgazi Demirhan da olay yerine geçti. Enkaz altindakileri çikarirken yüzüne isabet eden taslar nedeniyle yaralanan Demirhan, Malatya Egitim ve Arastirma Hastanesi'nde tedavi altina alindi.

Hafif yaralanan Demirhan, taburcu olduktan sonra AA muhabirine, kaldirimi temizledigi sirada yolun karsisindaki binanin çöktügünü söyledi.

Olayin sokuyla enkaza dogru kostugunu anlatan Demirhan, "Duyar duymaz isi birakip yardima kostum, 3-5 kisiyi çikarttiktan sonra tas yüzüme geldi. Hastaneye gelip tedavi oldum. Suan da herhangi bir sikintim yok. Olay sirasinda kaldirimi temizliyordum. Temizligi birakip bir vatandas olarak yardima kostum." diye konustu.?

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.