Karatay Belediyesi Personeline Afet Farkindalik Egitimi Verildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanligi (AFAD) Konya Il Müdürlügü ve Karatay Belediyesi isbirligiyle, belediye personelinde afet farkindalik egitimi verildi.

Belediyeden yapilan yazili açiklamada, Karatay Belediyesi Meclis Salonu'nda AFAD egitmenleri Yüksel Seyhan, Serdar Gencer ve Abdülmuttalip Tan tarafindan uygulamali olarak yapilan egitimin "Birey ve Aileler için Temel Afet Bilinci", "Insani Yardim" ve "Yerel Afet Gönüllüleri" gibi ana basliklar altinda gerçeklestirildigi belirtildi.

Açiklamada, Karatay Belediye Baskani Hasan Kilca'nin su görüslerine yer verildi:

"Dogal afetlerin zamanini bilemeyiz ama afetler oldugunda onlari nasil karsilayacagimizi bilebiliriz. Yasanabilecek bir afete karsi hazirlikli olmali ve bu alandaki toplumsal bilinci gelistirmeliyiz. Karatay Belediyesi olarak bizler de öncelikle afetlere karsi bilincimizi her alanda artirmak için çalisiyoruz ve personelimize yönelik egitim çalismalarina önem veriyoruz. Istiyoruz ki personelimiz de birer yerel afet gönüllüsü olsun ve hep birlikte Karatay'imizi ve Konya'mizi afetlere karsi çok daha dayanikli bir sehir haline getirelim."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.