Alkollü Araç Kullanan Kocasini Kurtarmak Için Araci Kendisinin Kullandigini Söyledi

Antalya’nin Manavgat ilçesinde otomobille çarpisan ve tekeri kopan ticari araç, 310 metre gittikten sonra durabildi. 1 kisinin yaralandigi kazanin ardindan, olay yerine ticari taksiyle geldigi belirtilen kadin, araci kendisinin kullandigini iddia etti. Arastirma yapan trafik polisleri, kadina karakola götürülecegini söyleyince, araci kullanan sahis, esinin degil kendisinin araci kullandigini itiraf etti. Trafik ekiplerince yapilan alkol kontrolünde alkollü oldugu belirlenen araç sürücüsüne bin 656 TL para cezasi uygulanirken, ehliyetine de 6 ay el konuldu.

Alkollü Araç Kullanan Kocasini Kurtarmak Için Araci Kendisinin Kullandigini Söyledi
Kaza, Antalya-Alanya D-400 Karayolu Manavgat Çevreyolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Antalya istikametinden gelip Alanya istikametine gitmekte olan Özcan Sert’in kullandigi 07 YS 040 plakali otomobil, Manavgat Sorgun-Otogar Köprülü kavsagini geçtikten sonra tali yola geçmek isterken, yan yoldan gelen Ali Ceviz’in kullandigi 06 BY 3465 plakali ticari araç ile çarpisti. Kazada otomobilde yolcu olarak bulunan Mustafa Sanli yaralanirken, sol ön tekeri kopan ticari araç, tekerinin biri olmadan yaklasik 310 metre gittikten sonra durabildi.

Jandarma müdahale etti

Kaza yapan araçlar yol ortasinda kalirken, kazaya yoldan geçmekte olan jandarma ekibi müdahale etti. Jandarma ekibi, aralarinda 310 metre mesafe bulunan araçlar çevresinde gerekli önlemleri alarak baska kazalarin yasanmasinin önüne geçti.

Trafik polisine yanlis beyanda bulundu

Kazanin ardindan olay yerine gelen trafik polisleri sürücüleri alkol kontrolü için çagirirken, sürücünün esi oldugu bildirilen bir kadin, araci kendisinin kullandigini söyledi.

Kazayi gören vatandaslar, araci kullandigini söyleyen kadinin kazadan hemen sonra bir ticari taksi ile olay yerine geldigini söylemesi üzerine trafik polisleri kadina araci kullanip kullanmadigini yeniden sordu. Kadin kendisinin kullandigi konusunda israrci olunca trafik polisleri kadina yanlis bilgi vermek ve polisi yaniltmaktan karakola götürülecegini söyleyince, Ali Ceviz, araci kendisinin kullandigini itiraf etti. Yapilan alkol kontrolünde Ali Ceviz’in alkollü oldugu, bundan dolayi böyle bir ise giristikleri belirlendi.

Ehliyetine el konuldu

Alkollü sürücü Ali Ceviz’e alkollü araç kullanarak trafik güvenligini tehlikeye atmaktan ve muayenesi geçmis araç kullanmaktan bin 656 TL para cezasi uygulanirken, sürücü belgesine de 6 ayligina el konuldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.