Sahinbey'de 15 Okula Tasarim Ve Beceri Atölyesi Yapilacak

Sahinbey Belediyesi, “Benim Atölyem” projesi ile 7 lise, 8 ortaokula Tasarim ve Beceri Atölyeleri yapmak için Ipekyolu Kalkinma Ajansi ile birlikte protokol imzaladi.

Sahinbey'de 15 Okula Tasarim Ve Beceri Atölyesi Yapilacak
Egitim denince tüm imkanlarini ve kapilarini sonuna kadar açan Sahinbey Belediye Baskani Mehmet Tahmazoglu, “Sahinbey’de Kitap Günleri Fuari”nin hemen ardindan Sahinbey’de okullarin yüzünü güldürecek protokole imza atti. Ipekyolu Kalkinma Ajansi ile birlikte yapilacak proje geregi 7 lise, 8 ortaokula Tasarim ve Beceri Atölyeleri yapilacak.

“Ülkemiz teknoloji anlaminda gelisiyor”

Sahinbey Belediye Baskani Mehmet Mehmet Tahmazoglu, yapilacak atölyelerle ögrencilerin kendilerini daha fazla gelistirme imkanina sahip olacaklarini belirterek, “Basta savunma sanayi olmak üzere ülkemiz teknoloji alaninda hizla gelisiyor. TEKNOFEST’te su anda Gaziantep ve Sahinbey ilçemiz en fazla proje üreten il ve ilçeler arasinda. Yine TÜBITAK’in düzenledigi proje yarismasinda 107 proje ile Sahinbey Ilçemiz birinci siraya yükseldi. Sahinbey her alanda gelisimini adim adim sürdürmeye devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanimiz Mustafa Varank Bey’in Gaziantep’i ziyaretinde Sahinbey Ilçesi’ndeki okullara Tasarim ve Beceri Atölyelerinin yapilmasi yönünde teklifte bulunmustum. Bakanimiz bu projeyi hemen yapalim demisti. Ipekyolu Kalkinma Ajansimiz ile birlikte projemizi hayata geçirmek için protokol imzaladik. Sahinbey Ilçemizdeki 15 okulumuza “Benim Atölyem” ismi altinda Tasarim ve Beceri Atölyelerinin çalismalarini baslatiyoruz. Yapilacak olan projenin yüzde 50’si Sahinbey Belediyemiz diger yüzde 50’si ise Ipekyolu Kalkinma Ajansimiz tarafindan desteklenecek. Böylelikle Sahinbey’de okuyan ögrencilerimiz kendilerini gelistirme noktasinda önemli bir imkana sahip olacaklar. Katkilarindan dolayi basta Sanayi ve Teknoloji Bakanimiz Mustafa Varank Bey’e ve projeyi birlikte yürütecegimiz Ipekyolu Kalkinma Ajansi (IKA) Genel Sekreteri Burhan Akyilmaz’a tesekkür ediyorum” dedi.

“Milli teknoloji hamlesine uygun bireyler yetisecek”

Ipekyolu Kalkinma Ajansi (IKA) Genel Sekreteri Burhan Akyilmaz, yapilan projeyle bilinçli gençlerin yetisecegini ifade ederek, “Sanayi ve Teknoloji Bakanligi’nca yürütülen sosyal gelismeyi destekleme programi kapsaminda Sahinbey Belediyemizin sundugu ve desteklenmeye layik görülen “Benim Atölyem” isimli projemizin mali destek protokolünü imzaladik. Bu proje kapsaminda Sahinbey Belediyemizin sinirlari içerisinde yer alan 15 okula Tasarim ve Beceri Atölyesi yapilacak. Bu proje ile ögrencilerimizin bilimsel gelisimleri desteklenecek ve Türkiye’nin Milli Teknoloji hamlesine uygun bireyler yetistirmesi ve katki saglamasina iliskin gerekli altyapi kurulmus olacak. Bu vesile ile isbirliginden dolayi Sahinbey Belediye Baskanimiz Mehmet Tahmazoglu’na tesekkür ediyorum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.