Istanbul'da 1 Buçuk Ton Findik Hirsizligi Kamerada

Büyükçekmece ilçesinde park halindeki bir tirdan 1 ton 500 kilo findigi çalan süphelilerden biri yakalandi. Zanlinin, daha sonra 100 bin lira degerinde insaat malzemesi ve kalip çaldigi ortaya çikti. Bir tirdan 1 ton 500 kilo findigin çalinma ani ile kendilerine "insaat çalisani" süsü vermek için "isçi yelegi" giyen hirsizlarin, konteynerdeki 100 bin lira tutarindaki insaat malzemelerini çalma anlari kameraya yansidi.

Istanbul'da 1 Buçuk Ton Findik Hirsizligi Kamerada
Alinan bilgilere göre, 13 Eylül’de Büyükçekmece’de Çatalca Yolu üzerindeki kamyon parkinda park halindeki bir tirin dorsesinden 1 ton 500 kilogram civarinda findik, kimligi belirsiz kisi ya da kisilerce çalindi. Failler kayiplara karisirken, olaydan iki gün sonra 15 Eylül’de bu kez Karaagaç Mahallesi Dr. Hasan Akgün Caddesi üzerinde insaat alaninda bulunan bir konteynerden 100 bin lira tutarinda insaat malzemesi çalindi.

Findik hirsizligi ile insaat malzemesi çalan failler ayni

Iddiaya göre, son hirsizlik olayi 28 Eylül’de Ulus Mahallesi Çatalca yolu üzerinde bulunan bir insaat alaninda meydana geldi. Kimligi belirsiz kisiler, yapi sahasindaki insaat kaliplarini çalarak olay yerinden uzaklasti. Artan hirsizlik olaylari üzerine genis çapli inceleme baslatan Büyükçekmece Ilçe Emniyet Müdürlügü ekipleri, sürdürülen çalisma sonucunda olayin faillerinin tespiti için çevredeki güvenlik kamera kayitlarini tek tek inceledi. Hirsizlik olaylarinin yasandigi bölgedeki güvenlik kamera görüntülerinden süphelilerin araçla olay yerlerine geldikleri ve üzerlerinde “is yelekleri” bulundugu belirlendi. Hirsizlik olayinda kullanilan minibüsün plakasindan faillerin tespiti için çalisma genisletildi. Araç plakasi üzerinden yapilan arastirmalarda olayin süphelilerinden oldugu tespit edilen K.S. (51), önceki gün Esenler ilçesi Tuna Mahallesi’nde yakalanarak gözaltina alindi. Findik ve insaat malzemesi hirsizi, ifadesi alinmak üzere emniyete götürülürken, diger faillerin yakalanmasi için genis çapli çalisma baslatildi.

‘Insaat çalisani’ süsü vermek için ‘isçi yelegi’ giyen hirsizlar kamerada

Olayin bas süphelisi K.S., polisteki islemlerinin ardindan “Otodan Hirsizlik” ve “Açiktan Hirsizlik” suçlarindan sevk edildigi mahkemece tutuklanarak cezaevinde konuldu.

Öte yandan, 1 ton 500 kilo findik ile insaat malzemelerinin çalinma ani güvenlik kameralarina da yansidi. Görüntülerde, park halindeki findik yüklü tirin yanina gelen hirsizlar, kullandiklari minibüsü tir dorsesinin arkasina yanastirdiklari ve kasadaki findiklari çaldiklari görülüyor.

Bir baska güvenlik kamerasina yansiyan görüntüde ise bu kez ‘insaat çalisani’ süsü vermek için ‘isçi yelegi’ giyen hirsizlarin, konteynerdeki insaat malzemelerini hirsizlik olaylarinda kullandiklari, ayni minibüse güçlükle yükleyerek olay yerinden kaçtiklari görülüyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.