Antalya'da Kural Ihlali Yapan Sürücülere Ceza Yagdi

Antalya’da eylül ayi içerisinde jandarma tarafindan havadan ve karadan gerçeklestirilen trafik denetimlerinde kural ihlali yapan 6 bin 850 sürücüye toplam 4 milyon 600 bin lira ceza kesildi. Okul servislerinin de denetlendigi uygulamalarda, 26 araca 36 bin lira ceza uygulanirken, 6 okul servis trafikten men edildi.

Antalya'da Kural Ihlali Yapan Sürücülere Ceza Yagdi
Antalya Il Jandarma Komutanligi Trafik Sube Müdürlügüne bagli Trafik Timlerince Antalya ili genelinde yeni egitim ve ögretim döneminin baslamasi ve normallesme süreciyle birlikte Içisleri Bakanligi’nca yayinlanan Karayolu Trafik Güvenligi Eylem Plani dahilinde havadan ve karadan trafik denetimi yapildi.

Eylül ayi içerisinde toplamda 210 bin aracin kontrolü gerçeklestirilirken, kural ihlali yapan 6 bin 850 sürücüye toplamda 4 milyon 600 bin lira idari yaptirim para cezasi uygulandi. Bin 320 aracin trafikten men edildigi denetimlerde, hakkinda yakalama karari bulunan 133 sahis ve 83 araç yakalanarak adli ve idari islem yapildi.

Özellikle çocuklarin trafikte güvenli bir sekilde yolculuk yapabilmesi için salgin döneminde okul servis araçlarinda alinan tedbirler tek tek kontrol edildi. Okul servislerinde bulunmasi mecburi olan ’okul tasiti’ yazisi, isikli dur levhasi, emniyet kemeri, ilkyardim çantasi, yangin tüpü, servis kapisinin otomatik, camlarin sabit olmasi gibi hususlarin yaninda araç soförlerinin uygunlugu, salgin döneminde araçlarda maske kullanimi, servislerin hijyen durumu gibi hususlar timlerce denetlendi.

Ögrenci ve servis soförlerine binme, inme ve temel trafik kurallarinin da anlatildigi denetimlerde, 780 okul servisi kontrol edilerek 26 araca toplam 36 bin lira idari yaptirim para cezasi uygulandi, 6 okul servis araci trafikten men edildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.