Mersin Fotoğraf Derneği'nde 'Foto Akademi'

“Işığın izinde” sloganıyla bu yıl 30’uncu kuruluş yıldönümünü kutlayan İçel Fotoğraf Derneği, ileri düzey fotoğraf eğitimi gereksinimini karşılamak amacıyla "foto akademi" eğitimlerine başladı.

Mersin Fotoğraf Derneği'nde 'Foto Akademi'
İçel Fotoğraf Derneği’nde devam eden kurslarda katılımcılara teorik, teknik ve photoshop konularını kapsayan zorunlu, belgesel, gezi ve manzara, kurgusal, portre, sokak ve mobil, yakın plan, makro ve doğa fotoğrafçılığını kapsayan seçmeli ve mimar, stok, stüdyo ve düğün fotoğrafçılığını kapsayan mesleki olmak üzere 3 modülde eğitimler veriliyor. Alanında uzman Türkiye ve dünya çapında tanınmış eğitimciler tarafından verilen ve 8 ay sürecek eğitimler ile ilgili bilgiler veren İçel Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Arslan, fotoğraf alanında lisans düzeyinde teorik, teknik ve pratik bilgiler vereceklerini söyledi.

Foto akademi ile güzel sanatların önemli dallarından olan fotoğraf sanatını geliştirmek ve mesleki beceri kazandırarak fotoğraf sanatına katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurgulayan Arslan, ayrıca fotoğraf severlerin fotoğrafa daha profesyonel bir gözle bakmalarını sağlamak istediklerinin altını çizdi. Eğitimlerle ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin mfd.org.tr internet adresinden veya derneği telefonla arayarak bilgi alabileceklerini de hatırlatan Arslan, tüm fotoğraf severleri derneklerine beklediklerini dile getirdi.
Kaynak: İHA