Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali

Festivalin, 15 Temmuz darbe girişimi ve son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle yapılmayacağı açıklandı.

Serdivan Belediyesince geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali'nin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde ve son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olanlara ve gazilere hürmeten bu yılki Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali'nin yapılmaması yönünde karar aldıklarını ifade etti.

Millet olarak 15 Temmuz'da çok zorlu bir dönemden geçtiklerini aktaran Alemdar, şunları kaydetti:

'Darbe girişiminde 240 şehit verdik, binlerce vatandaşımız gazi oldu. Diğer yandan son günlerde meydana gelen terör olaylarında da şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Birlik ve bütünlüğümüze yönelen saldırılar ve tehditlerle devletimizin var gücüyle savaştığı bugünde, geleneksel olarak düzenlediğimiz yamaç paraşütü festivalinin, şehitlerimizin aziz ruhlarını, gazilerimizin ve milletimizin vicdanını rahatsız edeceğini düşünerek iptal etme kararı aldık. Bir kez daha hain ve alçakça saldırılar neticesinde şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.'

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.