Aziziye Kolejinde Tangram Yarışması

Özel Aziziye Ortaokulu’nda bir ilk daha gerçekleşti.

Aile fertlerinin birlikte yarıştığı “Tangram Yarışması”nda kıyasıya bir mücadele yaşandı. Zeka, görsel algı ve düşünme becerilerini geliştiren tangramla 100 farklı şekil yapılabilmektedir.
Özel Aziziye Ortaokulunun düzenlediği yarışmada 20 farklı şekil soruldu. Her bir şekil için belirlenen 3 dakikalık süre içerisinde aile fertleri yardımlaşarak doğru şekli bulmaya çalıştı. Aile içi işbirliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği yarışmada Tiryaki ve Sümbüllü aileleri 20 şeklin tamamına doğru cevap verdi. Yedek soruların sorulduğu yarışmada Tiryaki ailesi yedek soruların hepsine doğru cevabı verince yarışmanın birincisi oldu. Yarışmada Sümbüllü ailesi ikinci olurken, üçüncülüğü Çiçek ailesi elde etti.

Yarışmaya katılan velilerden Figen Çubukçu, ”Çocuğumla beraber ilk kez böyle bir yarışmaya katıldım. Bu yarışma hem bana hem de çocuğuma katkı sağladı ve nitelikli birlikteliğimizi arttırdı. ”dedi.

Okul Müdürü Hüseyin Çelik, Televizyon ve bilgisayarın böldüğü aile hayatı içerisinde bu tür oyunların aile içinde unutulan birlikteliği tekrar tesis ettiğini dile getirdi.

Yarışmanı sonunda dereceye giren ailelere çeşitli ödüller verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.