Mokid Eğitim Merkezi Açtı

Kadınlara yönelik çalışmalarına devam eden Mardin Ortak Kadınlar İşbirliği Derneği'nin (MOKİD) 1

Kadınlara yönelik çalışmalarına devam eden Mardin Ortak Kadınlar İşbirliği Derneği'nin (MOKİD) 1.cadde üzerindeki tarihi binada Analı Çocuklu Eğitim Merkezi'nin açılışına Vali Hasan Duruer, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran ve beraberindeki heyet katıldı.
MOKİD Başkanı Sabahat Hülya Aydın Çelebioğlu konuşmasında, "Kadınları hak ettikleri yerlere gelmesi, toplumda dezavantajlı durumdan avantajlı hale gelmeleri ve toplumdaki statülerini almaları için var gücümüzle çalışmaktayız. Ekonomik olarak güçlenmeleri için çeşitli eğitimler verilerek kendilerini geliştirmelerini ve üretimde daha başarılı olmaları için gereken eğitim desteğini sağlamaktayız. Bu eğitimler kadın insan hakları, girişimcilik, pazarlama, muhasebe anne ve çocuk sağlığından oluşmaktadır. Aile
danışmanlığı, hukuki danışmanlık ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren bir merkeziz" dedi.
Vali Hasan Duruer, "Özellikle kadınlarımızın eğitimde ileri bir seviyede yer alması için yapılan tüm çalışmalara destek olacağız. Bu merkezin açılmasında katkısı olan herkezi kutluyorum" dedi.
TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran'ın açılışını yaptığı merkezi dolaşan ziyaretçiler özelikle 2-5 yaş çocukların eğitim bölümünü beğendiler.