Meclis'te bir ilk! Tarih belli oldu: TCMB Başkanı sunum yapacak...

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, göreve başlamasının ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ilk kez sunum yapacak. Karahan, 4 Haziran tarihinde yapacağı sunumunda küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası konularını ele alacak.

Meclis'te bir ilk! Tarih belli oldu: TCMB Başkanı sunum yapacak...
Meclis'te bir ilk! Tarih belli oldu: TCMB Başkanı sunum yapacak...
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na 4 Haziran'da sunum yapacak.

İLK KEZ BİR ARAYA GELECEK

Karahan, göreve başlamasının ardından Meclis'te milletvekilleriyle ilk kez bir araya gelecek.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında 4 Haziran'da toplanacak Komisyonda, Karahan'ın milletvekillerine sunum yapması öngörülüyor.

Merkez Bankası Başkanı Karahan'ın, küresel gelişmeler, Türkiye ekonomisi, enflasyon ve para politikası çerçevesinde kapsamlı bir sunum gerçekleştirmesi bekleniyor.

TCMB'nin faiz kararları ile enflasyonla mücadeleye ilişkin gelişmelerin, toplantının öne çıkan başlıklarını oluşturması tahmin ediliyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'na göre, Başkan'ın, Banka faaliyetleri ve para politikası uygulamaları hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nu bilgilendirmesi gerekiyor.