Cumhurbaşkanı Erdoğan, '19 Mayıs ruhu' vurgusu yaptı

Erdoğan, "Büyüme mücadelesini ancak 19 Mayıs'ın ruhuna sahip çıkarak sürdürebiliriz" dedi. Cumhurbaşkanı, zorluklara karşı birlikte mücadele vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '19 Mayıs ruhu' vurgusu yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '19 Mayıs ruhu' vurgusu yaptı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj paylaştı.

Erdoğan'ın paylaşımında '19 Mayıs ruhu' vurgusu yapması öne çıktı.

Söz konusu tarihin istiklal ve istikbal ruhunu temsil ettiğini belirten Erdoğan, zorluklara karşı hep birlikte durmanın önemine dikkati çekti.

'Zorluklara karşı durmanın anlamı bu ruhta gizlidir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Zorluklara karşı durmanın, azimle, inançla, kararlılıkla hep beraber mücadele etmenin anlamı bu ruhta gizlidir.

Ülkemizin karşı karşıya kaldığı her türlü baskıya, provokasyona rağmen hızlandırdığı kalkınma, büyüme, güçlenme mücadelesini ancak 19 Mayıs'ın ruhuna, özüne, ilkelerine, ideallerine ve hedeflerine sahip çıkarak sürdürebiliriz.

19 Mayıs vurgusu: İstiklal ve istikbal ruhunun kıvılcımı oldu

Bu tarih, milletimizin düşman işgaline karşı ülkemizin her köşesinden yükselen istiklal ve istikbal ruhunun kıvılcımı olmuştur.

Milletimizin esarete karşı direnişini ortaya koyarak topyekûn bir varoluş mücadelesini başlattığı bu sürecin devamında ya istiklal ya ölüm nidalarıyla vücut bulan varlık-yokluk mücadelesi başlamıştır'Birbirinizle kenetlenin, birbirinizle kardeşlik hukukunuzu geliştirin'

Yeni Türkiye Yüzyılı'nın neferleri olan sizler böyle bir bilinç ve özgüvenle tarihinize, bugününüze sahip çıkıp birbirinizle kenetlenin, birbirinizle kardeşlik hukukunuzu geliştirin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, '19 Mayıs ruhu' vurgusu yaptı

Siz gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum.

Güçlü Türkiye'nin inşasında ilk tuğlanın konulduğu tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Samsun'da 105 yıl önce başlayan ve Milli Mücadele'yi zaferle taçlandıran 19 Mayıs 1919'un, güçlü Türkiye'nin inşasında ilk tuğlanın konulduğu tarih olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, Samsun'da yanan istiklal meşalesinin, Amasya, Erzurum, Sivas ve ardından Ankara ile tüm Anadolu'ya yayıldığını belirterek, 19 Mayıs ruhunun, bu milletin en büyük varlığı, en büyük sermayesi olduğunu söyledi.