Bahçeli'den teröriste hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki: Milli Güvenlik sorunudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 55. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde açıklamalarda bulunuyor. Lider Türkiye ve süper güç Türkiye'nin inşasını uzun vadeli ve stratejik bir hedef olarak gördüklerini söyleyen Bahçeli, "Cumhuryet'in yeni yüzyılına Türk ve Türkiye Yüzyılı damgasının vurulması için çalışıyoruz." dedi.

Bahçeli'den teröriste hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki: Milli Güvenlik sorunudur
Bahçeli'den teröriste hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki: Milli Güvenlik sorunudur
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 55. kuruluş yıl dönümü etkinliğinde konuşuyor.

Bahçeli'den önemli açıklamalar:

'İlkelerimizden asla ödün vermedik. MHP'nin 55. kuruluş yıl dönümü hayırlı, uğurlu olsun.

Canımıza kast etselerse yolumuzdan dönmedik. Kan bağışladık ülkülerimize... Bu kez de başkent Ankara'da buluştuk. Bu toplantı vesilesiyle üç hilali taşımış aziz dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Düzenlediğimiz bugünkü Anma ve Kutlama Törenine hepiniz hoş geldiniz. Her biriniz şerefler verdiniz.

MHP, 55 yıldır milli ve manevi değerlerin tamamını esas alarak siyasal ve toplumsal merkezin temsilcisi olmuştur.

'TÜRKİYE YÜZYILI'NIN İNŞASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Bu kapsamda 2053'te lider Türkiye ve süper güç Türkiye'nin inşasını uzun vadeli ve stratejik bir hedef olarak görüyoruz. Cumhuryet'in yeni yüzyılına Türk ve Türkiye Yüzyılı damgasının vurulması için çalışıyoruz. Milliyetçiliğimizin manevi temeli yaşa ve yaşat anlayışı...

Türk Birliği'nin bu yüzyıl içinde mutlaka gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Belini doğrultan tarih, düştüğü yerden ayaklanan coğrafya hissiyatı ve kardeşlik, Türk milletine büyük imkanlar ve eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Bahçeli'den teröriste hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki: Milli Güvenlik sorunudur

'GELECEĞİN GÜCÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR'

Faaliyetlerimizi yoğunlaştıracağız. 55 yıldır söylediğimiz şudur; Güçlü MHP güçlü Türkiye demektir. Gelen Türk asrıdır. Geleceğin gücü Türkiye Cumhuriyeti'dir. Geçmişimizden ilham alarak tarihimizin parlak sayfalarını geleceğin Türkiyesine mutlaka taşıyacağız.'

'HAİNLERİN EMELLERİNİ BOŞA ÇIKARDIK'

Çağın bozucu akışlarına karşı başkalaşmadan direndik. Kontrolsüz rüzgarlara karşı tedbiri elden bırakmadık. Hainlerin emellerini boşa çıkardık. Oyun içinde oyun kuranlara fırsat vermedik, ortam açmadık, göz açtırmadık. Nerede bir zulüm varsa, tarafımızı ve tercihimizi insanlıktan yana belirledik.

55 yıldır dildeyiz, dilekteyiz, duadayız. 55 yıldır Türk milletinin yüzyıla mührüne vurması için mücadele halindeyiz. Dilimizden Asya'nın bozkurtlarını hiç düşürmedik. Yufka yüreklilerle çetin yolların aşılamayacağını biliyoruz.'

Davamızın yaşı Türklüğün yaşıyla eşittir. Partimizin yaşı 55 olsa bile davamız Türklükle eşit yaşta.

MHP, fazilet, feragat hazinesine sahiptir. Sömürgeleşen siyasilerin, sözde aydın ve kamel sahiplerini alayını birden silkeleyen soylu bir müzacın kalesi dün üç hilaldir, bugün de üç hilaldir.'

AYM'YE SERT TEPKİ: TERÖRİSTİN HAKKI MI OLUR?

6 Şubat 2024 tarihinde Çağlayan adliyesinde polis noktasına saldıran ve ölü geçirilen teröristlerin kimler tarafından savunulduğu ortadadır. Daha vahimi AYM'nin hak ihlali kararıdır. AYM hukuka savaş açmıştır. AYM haini haklı görmüş Türk polisi de hak öyle değil böyle olur diyerek gereğini yapmıştır.

Ey vicdansızlar teröristin hakkı mı olur? Teröre hak mı verilir. Dünyanın neresinde hukuka ihanet gölgesi düşürülmüştür. AYM Milli Güvenlik sorunudur. Böyle bir Yüksek Mahkeme yargı organları içinde yer almamalıdır. AYM ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalıdır. Teröriste hak ihlali veren bir mahkeme, Türk mahkemesi olamaz. Verdiği skandal hak ihlali kararlarıyla kaos üretiyor.

Bahçeli'den teröriste hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi'ne sert tepki: Milli Güvenlik sorunudur


'31 MART'TA TÜRK MİLLETİ DIŞ BAĞLANTILARIN MAŞALARINA HESAP SORACAK'

DEM'lenmiş CHP'nin AYM'yi mevzi yapmasını, dış bağlantılı operasyon olarak değerlendiriyoruz. Yeminli Türkiye düşmanları faaldir. Ülkemize operasyon çekilmektedir. 31 Mart'ta Türk milleti dış bağlantıların maşalarına hesap soracak. CHP'nin yeni adresi Kandil'dir. Özgür bey erkenden havlu atmış, nihayet çuvallamıştır. Cumhur ittifakı vatana sahip çıkacak, istiklale sahip çıkacaktır.

'BİRLİĞİMİZİ HEDEF ALAN FETÖ VE BENZERİ HER TÜRLÜ YAPININ ÜZERİNE GİDİLMELİDİR'

Devlete yuvalanan, varlığımızı ve birliğimizi hedef alan FETÖ benzeri her türlü yapının kesinlikle ve kararlılıkla üzerine gidilmelidir. Ayrılıklara karşı birleşmenin yanında olmalıyız. Dağılmaya karşı güç birliğinin yanında olmalıyız. Yanlışa karşı doğrunun şemsiyesi altında toplanmalıyız.'