Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Afyon mitinginde açıklamalarda bulundu. Muhalefetin aday belirleme beceriksizliğine gönderme yapan Başkan Erdoğan, "Türkiye'nin sorunlarına çare olacak tek bir önerileri dahi yok. Milletten öyle kopuklar ki belediye başkan adaylarını dahi vatandaşa değil yapay zekaya soruyorlar. Yapay zeka bunlara neyi emrederse bunlar da milletin önüne onu çıkarıyorlar. Bunlar da millete adayımıza tıpış tıpış oy vereceksiniz diyorlar." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler
Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında Afyon'da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

'TÜM SEÇİMLERDE DESTEĞİNİZİ HEP YANIMIZDA HİSSETTİK'
Şahsım ve Cumhur İttifakı adına Afyonkarahisar'a teşekkür borcumuz var. Geçtiğimiz mayıs seçimlerinde yüzde 64 gibi rekor bir oyla destek olduğunuz için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Biz partimizi kurarak Afyonkarahisar'dan yola çıktık. Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde desteğinizi hep yanımızda hissettik. Siz bizi yalnız bırakmadınız. Demokrasimizi vesayetçilere karşı birlikte koruduk. Terör örgütlerinin başını sizlerle birlikte ezdik.

'TÜRKİYE YÜZYILI'NIN BAŞLADIĞINI DA TÜM DÜNYAYA MÜJDELİYORUZ'
Şimdi önümüzde 31 Mart'ta yerel seçimler var. 38 gün sonra bir kez daha sandık başına gideceğiz. Tıpkı 14-28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi çok kritik seçimlerde tercihimizi kullanacağız. Milli mücadeleyi nasıl Cumhuriyetimizle taçlandırdıysak birer yıl arayla yapılan seçimlerle Türkiye Yüzyılı'nın başladığını da tüm dünyaya müjdeliyoruz.

Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler

Geçtiğimiz 21 yılda kalkınma adımlarıyla Türkiye Yüzyılı adını verdiğimiz Cumhuriyetimizin ikinci asrında da milletimizi zirvede hak ettiği yere çıkarmanın asrı olacaktır. Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzü gerçek belediyecilikle yapalım. Vatandaşlarımızın tamamının hayatına dokunan hizmetler bizim vazgeçilmezlerimiz olacaktır. Şehirlerimizi çevreye ve tabiata duyarlı, estetikle, tarihi, kültürel doğal zenginliklerle kurulmuş şekilde geliştireceğiz.

YAPAY ZEKA KİMİ EMREDERSE ONU ÇIKARIYORLAR
Dün baş tacı ettiklerini bugün yerin dibine sokmaktan çekinmiyorlar. Şehirlerimizin sıkıntılarını giderecek tek bir önerileri bile yok. Belediye başkan adaylarını yapay zekaya soruyorlar. Yapay zeka kimi seçerse, kimi emrederse vatandaşımızın karşısına onu çıkarıyorlar. Allah bunlara akıl, fikir, CHP'li kardeşlerimize de sabır versin. Adaylarını bile ellerine yüzlerine bulaştıranlardan ne ülkeye ne de partilerine hayır gelir.

Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler

MİLLETİN TOKADINI YEMEKTEN KURTULAMAYACAKLAR
Kandil'de siyaset yapanlarla iş tuttular. Ders almak yerine bölücü örgütün uzantılarıyla DEM'lenmeyi tercih ettiler. Milletin sandıkta verdiği mesajı okumayanlar milletin tokadını yemekten kurtulamayacaklar. Biz de hakikatleri insanımıza anlatmaktan geri durmayacağız.

Başkan Erdoğan: Allah CHP'li seçmene sabır versin! Yapay zeka neyi emrederse onu aday gösterdiler

MUHALEFETİN İÇLER ACISI HALİNE BAKARAK REHAVETE KAPILMIYORUZ
AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak muhalefetin içler acısı haline bakarak rehavete kapılmıyoruz. Bu tablo bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Onların da sesine kulak vermeye, beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Başkan adaylarımızı tespit ederken de böyle hareket ettik. Adaylarımızın kuşatıcı, kucaklayıcı, vizyoner olmasına dikkat ettik.

Vatandaşlarımız adayları değerlendirirken şehrine, kendi hayatına ne gibi bir katkısı olacağının hesabını yapar.

Milletimizin karşısına çıkan adaylardan bazıları öyle ölçüsüz vaatlerde kendisini göstermeye çalışıyor ki insan şaşıp kalıyor. Belediyelerde de şehrine yıllar kaybettiren başkanlar oldu. İhtiyaçlar, imkanlar bellidir, hepsini bir araya getirir hizmet planlamasını yaparsınız. Her konuda atıp tutanları kendi haline bırakın. Belediyecilik hesap kitap işidir. Siz sandıktan şehrinize aşkla hizmete edecek adayları çıkarmaya bakın.

Ülkemizin de şehirlerimizin de kaybedecek tek bir günü bile yok. Partimizi kurduğumuzda hangi heyecanla yola çıktıysak bugün de aynı heyecanlayız.

BUGÜN TÜRK SAVUNMA SANAYİİNİN GURUR GÜNLERİNDEN BİRİNİ DAHA YAŞADIK
Bugün Türk savunma sanayiinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli Muharip uçağımız KAAN bugün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Daha neler gelecek neler. Kızılelma F-16'nın taşdığı bombayı taşıyor. Daha yapacağız. KAAN aynı F-16 gibi. Böylece Türkiye 5'inci nesil uçağımızda kritik bir aşamayı daha geride bıraktık. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun diyorum. Savunma sanayiinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz.