Mudanya'da Hava Kalitesi Kayit Altina Alinacak

Iklim degisikliginin halk sagligi üzerinde olusturabilecegi olumsuz etkileri azaltmayi hedefleyen Mudanya Belediyesi Iklim Degisikligi ve Sifir Atik Müdürlügü bünyesinde Hava Kalitesi Ölçüm Istasyonu kurulumuna basladi.

Mudanya'da Hava Kalitesi Kayit Altina Alinacak
Mudanya Belediyesi Iklim Degisikligi ve Sifir Atik Müdürlügü bünyesinde Hava Kalitesi Ölçüm Istasyonu kurulumuna basladi.

Güzelyali’da IDO çikisi ve lambalarda, Tirilye Sanat Evi önü, Mudanya Balikçi Barinagi ile Mudanya Iskele Meydani olmak üzere 5 ayri noktada ölçüm cihazlari kurulacak. Hava kalitesi ve sicaklik / nem gibi veriler, anlik olarak belediyenin web sitesine aktarilacak. Mudanyalilar ilçedeki hava kalitesini ve sicaklik dagilisini, web panelinden takip edebilecek.

Iklim degisikliginin halk sagligi üzerinde olusturabilecegi olumsuz etkileri azaltmayi hedeflediklerinin altini çizen Mudanya Belediye Baskani Hayri Türkyilmaz, “Hemsehrilerimin yasam kalitesini artirmak hedefiyle, yasanabilir bir çevre ve solunabilir bir hava için, ulusal ve uluslararasi standartlar çerçevesinde hizmetlerimizi sürdürecegiz” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.