Marmaris'te Çanakkale Zaferi Törenlerle Kutlandi

Mugla’nin Marmaris ilçesinde ’18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yil dönümü ve Sehitleri Anma Günü’ törenlerle kutlandi.

Marmaris'te Çanakkale Zaferi Törenlerle Kutlandi


Marmaris’te 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yil dönümü ve Sehitleri Anma Günü nedeniyle ilk tören Atatürk Meydani’nda düzenlendi.

Sabah saat 09.30’da baslayan anma törenine Marmaris Kaymakami Ertug Sevket Aksoy, Aksaz Deniz Üs Komutani Tugamiral Ibrahim Kurtulus Sevinç, Marmaris Belediye Baskani Mehmet Oktay, Marmaris Cumhuriyet Bassavcisi Turgay Karabulut, siyasi parti, kamu kurumu, oda ve sivil toplum örgütü temsilcileri, gaziler ve vatandaslar katildi.Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasiyla baslayan tören 1 dakikalik saygi durusu ve Aksaz Deniz Üs Komutanligi Askeri Bandosu esliginde Istiklal Marsi’nin okunmasiyla devam etti. Tören Aksaz Deniz Üs ve Garnizon Komutanligi Deniz Binbasi Berdan Aktürk’ün günün anlam ve önemini belirten konusmayla sona erdi.

Törenin ardindan protokol üyeleri, Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilçe törenine geçti. Ögrenciler tarafindan hazirlanan oratoryonun sunuldugu törende ’Çanakkale Zaferi’ konulu resim, siir ve kompozisyon yarismalarinda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Marmaris Belediye Baskani Mehmet Oktay da dereceye giren ögrencilere ödüllerini vererek, hatira fotografi çektirdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI